WALENTYNKOWY TRUNIEJ

WALENTYNKOWY TRUNIEJ W PIŁKE SIATKOWĄ
O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

Zapraszamy do udziału w Walentynkowym turnieju piłki siatkowej
o puchar Dyrektora Szkoły, który odbędzie się 14 Lutego 2011r.
Zachęcamy do wzięcia udziału drużyny dziewczyn i chłopców.

Data dodania: 2011-02-11
Sekcja Strzelectwa

Strzał w 10

14 stycznia młodzież z Sekcji Strzelectwa Sportowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odebrała w Pabianicach dyplomy i puchary podsumowujące starty sezonu Szkolnej Ligo Strzeleckiej sezonu 2009/2010.

Przypomnijmy, że Drzewica dominowała w kategorii strzelań z karabinu sportowego na odległość 10 metrów. Trzech pierwszych zawodników: Tomasz Kwiecień, Michał Grudziecki i Adam Pyzik obsadzili podium w rywalizacji indywidualnej, a zespołowo sekcja strzelecka ZSPg zajęła drugie miejsce w rywalizacji zespołowej województwa łódzkiego.

Data dodania: 2011-02-09
CEREMONIA WRĘCZENIA CERTYFIKATÓW EUROPEAN LANGUAGA LABEL W KOMISJI EUROPEJSKIEJ W WARSZAWIE

W dniu 15 grudnia br. w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce z siedzibą w Warszawie miała miejsce ceremonia wręczenia certyfikatów IX edycji konkursu European Language Label. Jednym z 15 laureatów tej nagrody w Polsce został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Drzewicy za realizację projektu językowego „Opoczyńscy policjanci podbijają Europę”. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością pani Katarzyna Hall – Minister Edukacji Narodowej, która objęła honorowym patronatem konkurs ELL, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej z Brukseli, Livia Ruszthy i Noemi Matos oraz Dyrektor Generalny Fundacji  Rozwju Systemu Edukacji, Mirosław Marczewski i dyrektor programu „Uczenie się przez całe życie”, pani Anna Atłas. Nagrodę w imieniu ZSPg odbierały pomysłodawczynie i realizatorki projektu, anglistki – Anna Niemczyk-Więckowska i Ilona Długosz.

Data dodania: 2010-12-21
Współpraca zapewniona
W dniu 2 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy doszło do podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Opocznie, w imieniu której podpis na tym dokumencie złożył inspektor Janusz Myga –Komendant Powiatowy Policji w Opocznie a w/w szkołą, którą reprezentowała p. dyr – Monika Machula.
Data dodania: 2010-12-14
Mikołaj
Grudzień to miesiąc prezentów. Szóstego odwiedza nas Mikołaj, który dla każdego ma jakiś upominek. Często są to zabawki dla dzieci, a dla dorosłych może być przysłowiowa rózga. W wielu instytucjach, najczęściej oświatowych, odbywają się Bale Mikołajkowe. Dzieci pracowników ZSPg w Drzewicy bawiły się z Mikołajem w minioną niedzielę (5 grudnia). W zabawie udział wzięli także wyjątkowi goście – nasi mali przyjaciele z domu Dziecka w Mroczkowie wraz z opiekunkami.
Data dodania: 2010-12-14