Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Mikołaj
Mikołaj
Grudzień to miesiąc prezentów. Szóstego odwiedza nas Mikołaj, który dla każdego ma jakiś upominek. Często są to zabawki dla dzieci, a dla dorosłych może być przysłowiowa rózga. W wielu instytucjach, najczęściej oświatowych, odbywają się Bale Mikołajkowe. Dzieci pracowników ZSPg w Drzewicy bawiły się z Mikołajem w minioną niedzielę (5 grudnia). W zabawie udział wzięli także wyjątkowi goście – nasi mali przyjaciele z domu Dziecka w Mroczkowie wraz z opiekunkami. To było tak. Od godziny 15.00 dzieci przybywało z minuty na minutę. Już od drzwi witały ich Śnieżynki, które malowały dzieciakom buźki i zapraszały do wspólnej zabawy z Mikołajem. Ale prezenty od Mikołaja i tańce to nie jedyna atrakcja, jaką przygotowano dla najmłodszych. Było kino, a w nim Podwieczorek Mikołajkowy z filmami: o Shreku oraz o smoku, który dał się oswoić. Dużo śmiechu i znakomita zabawa. Później były tańce, do których przygrywał zespół Efect z Mroczkowa. Repertuar trafił w gusta najmłodszych. By zapewnić wszystkim dzieciom niezapomnianą zabawę, urządzono gry i zabawy integracyjne, które w znakomity sposób poprowadziły panie: Marta Kilianek oraz Justyna Białkowska. Każdy zwycięzca otrzymywał nagrodę, ale pozostali uczestnicy również byli nagradzani drobnymi upominkami. Kolejnym punktem programu były prezenty, które rozdawał Mikołaj. Każde dziecko za prezencik dziękowało wierszykiem lub piosenką. Były pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem oraz ze Śnieżynkami. Na dzieci ich rodziców czekał poczęstunek w postaci ciast różnorakich, owoców, nie tylko cytrusowych (mandarynki, banany) oraz soków. Pomysłodawczynią i organizatorką Balu była pani Anna Reszka, którą dzielnie wspomagał samorząd Uczniowski z przewodniczącym Dominikiem Niemirskim na czele, swój wkład miał również pan Kamil Ferensztajn. Uczestnicy oraz organizatorzy pragną bardzo gorąco podziękować darczyńcom, bez pomocy których bardzo trudno by było zorganizować tak wspaniałą zabawę. Ogromne podziękowania kierujemy do: pana Artura Reszki właściciela Szkoły Jazdy Szóstka, pana Marcina Kumura właściciela sklepu Markom, Piotra Wiktorowicza ze Sklepu Spożywczego , Krzysztofa Kołomańskiego właściciela Domu Handlowego Komak, Dariusza Swęda – Sieć Sklepów Lewiatan. Dzięki serdeczne należą się także Drzewickiemu Centrum Wolontariatu „Pomocna dłoń”. Serdeczne słowa podziękowania należą się również młodzieży z liceum i technikum, która w wspaniały sposób towarzyszyła uczestnikom Balu Mikołajkowego.
Data dodania: 2010-12-14