Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Sekcja Strzelectwa
Sekcja Strzelectwa

Strzał w 10

14 stycznia młodzież z Sekcji Strzelectwa Sportowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odebrała w Pabianicach dyplomy i puchary podsumowujące starty sezonu Szkolnej Ligo Strzeleckiej sezonu 2009/2010.

Przypomnijmy, że Drzewica dominowała w kategorii strzelań z karabinu sportowego na odległość 10 metrów. Trzech pierwszych zawodników: Tomasz Kwiecień, Michał Grudziecki i Adam Pyzik obsadzili podium w rywalizacji indywidualnej, a zespołowo sekcja strzelecka ZSPg zajęła drugie miejsce w rywalizacji zespołowej województwa łódzkiego. Na półmetku rozgrywek sezonu 2010/2011 Szkolnej Ligi Strzeleckiej młodzież z Sekcji Strzelectwa Sportowego z drzewickiego liceum plasuje się w czołówce.

„Ten rok jest bardzo obiecujący. Prowadzimy w rywalizacji drużynowej wyprzedzając sekcje strzeleckie z Bełchatowa i Pabianic. W ubiegłym roku przegraliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej 24 punktami. Obecnie na półmetku startów wyprzedzamy swych konkurentów 76 punktami. W tym roku wiążemy wielkie nadzieje ze startami Patryka Grudzieckiego klasa(IIIpolicyjna) w konkurencji pistoletu pneumatycznego (Ppn – 10) zajmującego obecnie trzecie miejsce. Jacek Czyżewski (klasa Policyjna) plasuje się obecnie na miejscu drugim, a Michał Grudziecki(II Technikum informatycznego) na miejscu  7 w rywalizacji karabinowej (Kpn – 10)”  – mówi Radosław Smolarek – instruktor sportów strzeleckich z drzewickiego liceum.

„Młodzież może uczestniczyć w tych zawodach dzięki dofinansowaniu kosztów przejazdów do Pabianic, które pokrywa Zarząd Rady Powiatu Opoczyńskiego. Sekcja Strzelecka ZSPg pozyskała także dofinansowanie na zakup profesjonalnego karabinu i pistoletu sportowego od właściciela firmy GASTERM, Ryszarda Waśkiewicza. Za udzielone nam wsparcie serdecznie wszystkim dziękujemy”

Data dodania: 2011-02-09