Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Wigilia Hubalowa 2023
Wigilia Hubalowa 2023

Wigilia Hubalowa ponownie połączyła naszą szkolną społeczność!

Tradycyjnie już, w czasie oczekiwania na święta Bożego Narodzenia spotykamy się przy Szańcu Hubala w Anielinie, by kultywować pamięć o naszym niezłomnym patronie oraz wspólnie uczcić wyjątkowy czas oczekiwania, a także podkreślić naszą jedność.

Uroczystości rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w Sanktuarium Świętej Rodziny w Poświętnem, gdzie  Słowo Boże wygłosił dla nas ksiądz superior Jerzy Cedrowski, a NASZ ksiądz Michał Kopciński wzbogacił Mszę grą na organach, zachwycając swym muzycznym talentem. Wspólną modlitwę uświetniło śpiewające grono naszych uczniów, wśród których znaleźli się Marcelina Fornalczyk, Ela Jędryka, Magdalena Szpocińska, Martyna Łaska, Kamil Gąsieniec, Alicja Dąbrowska, Wiktoria Fijarczyk, Karolina Białek, Julia Pawul, Aleksandra Trzeźwinska, Aleksandra Górzyńska, Agnieszka Kwiecień, Klaudia Szymańska, Zuzanna Janowska, Oliwia Dąbrowska. Podczas Mszy asystowały Sztandary Szkół: ZSP w Drzewicy, Liceum Kadetów RP w Lipinach, SP im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, ZSP im. Stanisława Staszica w Opocznie.

Przy Szańcu Hubala odbyła się druga część uroczystości, podczas której głos zabrali Dyrektor ZSP w Drzewicy Marian Pisarski, Starosta Opoczyński Marcin Baranowski, Wiceburmistrz Drzewicy Dominik Niemirski oraz Jerzy Łumiński ze Stowarzyszenia Hubalczycy 1939-1940. Po wysłuchaniu Ewangelii wygłoszonej przez ks. Michała, Dyrektor naszej szkoły rozpoczął rytuał dzielenia się opłatkiem, podkreślając wagę i symbolikę tej tradycji.

Wyjątkowo smacznych potraw wigilijnych mogliśmy skosztować dzięki zaangażowaniu i życzliwości Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z Brudzewic i Radzic oraz Koła Gospodyń Miejskich z Drzewicy.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w obchody tej niezwykłej i wyjątkowo ważnej dla naszej szkolnej społeczności uroczystości.

Data dodania: 2023-12-20