Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Z MIŁOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI!
Z MIŁOŚCI DO NIEPODLEGŁOŚCI!

10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej, na początku został odśpiewany hymn "Mazurek  Dąbrowskiego", następnie głos zabrał dyrektor szkoły

p. Marian Pisarski, który wskazał na powagę  i doniosłość  wydarzenia, jakim było odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli, podkreślił konieczność dbania o suwerenność i niepodległość naszego kraju, dbanie o tradycje i symbole narodowe, które dla nas Polaków były i są wciąż drogie oraz przywitał przybyłych gości – Panią Monikę Madej, która reprezentowała Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opocznie panią Annę Reszkę i kierownika filii Poradni w Drzewicy Panią Alinę Minkinę oraz Pana Pawła Chałubińskiego, który reprezentował Członka Zarządu PKP Intercity Remtrak pana Bogdana Kubiszewskiego. Następnie uczniowie: Jagoda Podogrocka, Oskar Gapys, Marek Sobczyk, Marcelina Kaczmarek, Otylia Łysakowska, Kinga Sarwa, Szymon Kołodziejczyk, Jakub Kalużny, Wiktoria Minkina przybliżyli zebranym historię dróg Polaków do niepodległości oraz wyrecytowali wiersze wybitnych polskich poetów. Kolejnym elementem artystycznym, który uświetnił tę uroczystość było wykonanie trzech utworów przez szkolny zespół muzyczny Kreatywni w składzie: Zuzanna Janowska, Alicja Dąbrowska, Martyna Łaska, Elżbieta Jędryka, Krystian Kobalczyk, Wiktoria Fijarczyk, Agnieszka Kwiecień, Kamil Gąsieniec, Aleksandra Trzeźwinska, Julia Pawul, Aleksandra Górzyńska, Klaudia Szymańska. Sztandar szkoły godnie prezentował trzyosobowy poczet w składzie:  Wiktoria Wróblewska, Konrad Tąder, Zuzanna Duchnik. Na podziękowanie zasłużyli również Mikołaj Łoś, Weronika Walasik, Aleksandra Pawul, Karolina Bąkiewicz oraz Zofia Gubka, którzy byli odpowiedzialni za wystrój sali, nie można również zapomnieć o Dawidzie Fidosie i Mateuszu Cabaju, którzy dbali o odpowiednie nagłośnienie oraz o Dawidzie Gosie, który wykonał fantastyczne zdjęcia. Na sam koniec uroczystości wszystkich czekała słodka niespodzianka: biało-czerwony tort niepodległościowy.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli, którzy przygotowali tegoroczne obchody Święta Niepodległości – Pani Anety Goszcz, Pani Anny Pietrasik oraz Pana Michała Grudzieckiego.

Data dodania: 2023-11-13