Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Pieniny
Pieniny

W dniach od 16 do 18 października grupa 40 uczniów „Hubala” wraz z opiekunami: Elżbieta Woźniak, Piotrem Podogrockim i Ernestem Balasińskim uczestniczyła w wycieczce w Pieniny. W programie wycieczki nie zabrakło najważniejszych atrakcji turystycznych tego regionu. Przeszliśmy Wąwozem Homole do platformy widokowej i zeszliśmy do Jaworek, aby następnie zakwaterować się i odpocząć w Domu Wycieczkowym Sokolica w Krościenku nad Dunajcem. Nazajutrz uczestniczyliśmy w kilkugodzinnej wyprawie na jeden z najwyższych szczytów Pienin - Trzy Korony. Dzień zakończyliśmy spacerem po mieście uzdrowiskowym Szczawnica. Na koniec trzydniowej wycieczki mieliśmy okazję zwiedzić Zamek w Niedzicy oraz przejść koroną zapory Niedzica. Po zakupieniu pamiątek, czekała nas już droga powrotna do Drzewicy, w którą udaliśmy się pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

Data dodania: 2023-10-25