Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Występ uczniów w Starostwie Powiatowym
Występ uczniów w Starostwie Powiatowym

W czwartek 24 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Opocznie młodzież naszej szkoły miała zaszczyt uświetnić swoim występem uroczystą Sesja Rady Powiatu Opoczyńskiego w związku z nadaniem sali konferencyjnej imienia mjr. Henryka Dobrzańskiego „ Hubala”. Uczniowie przygotowali krótki montaż słowno - muzyczny o treści patriotycznej, nie zapominając o patronie mjr. Henryku Dobrzańskim. Występ poprowadziły Jagoda Podogrocka oraz Kinga Sarwa. Utwory muzyczne pięknie zaprezentowane przez zespół wokalny „Kreatywni” w składzie Małgosia Wójcik - gitara, Martyna Łaska, Ela Jędryka, Kamil Gąsieniec, Ala Dąbrowska, Marek Sobczyk, mówiły o historii naszego kraju - o poetach, kompozytorach, malarzach, świętych, o tych którzy walczyli za nasz kraj i oczywiście o naszym patronie Hubalu. Kamil Opala wraz z zespołem po mistrzowsku wykonał rap „Skrócona historia Polski”. Wiersze o Hubalu wyrecytowały Otylia Łysakowska oraz Marcelina Kaczmarek. Swoja obecnością występ dopełnili Wiktoria Minkina, Paweł Kwiecień oraz Zuzia Duchnik.

Na zakończenie Starosta Opoczyński Marcin Baranowski osobiście podziękował występującym, przekazując im słodki upominek.

Całość przygotowała nauczycielka naszej szkoły – Pani profesor Anna Pietrasik.

Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie.

Data dodania: 2023-08-26