Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Zakończenie roku szkolnego 2022/23
Zakończenie roku szkolnego 2022/23

Nadszedł długo wyczekiwany dzień zakończenia roku szkolnego. Dzień, który zwiastuje czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach, ciężkiej, nauki i pracy.

Dzisiaj już możemy powiedzieć z dumą i radością, że ten rok szkolny 2022/2023 zakończył się pełną satysfakcją uczniów, nauczycieli i rodziców!

Zgodnie z tradycją zakończenie roku szkolnego zostało poprzedzone Mszą św. o godz. 8.00 w kościele parafialnym  pod wezwaniem św. Łukasza w Drzewicy,  a główna część uroczystości rozpoczęła się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej w naszej szkole.

Akademię rozpoczęliśmy wprowadzeniem Sztandaru Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie Pan Dyrektor Marian Pisarski  przywitał wszystkich zebranych, a w szczególności zaproszonych gości:  w imieniu Pana Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi Roberta Telusa -  Panią Marię Witkowską – Radną Powiatu Opoczyńskiego, reprezentującą również Starostę Powiatu Opoczyńskiego - Pana Marcina Baranowskiego, Jarosława Wolskiego – Dyrektora w Firmie PKP Intercity REMTRAK, Tomasza Kisałę - wicedyrektora firmy POLREGIO, Krzysztofa Siankowskiego reprezentującego Firmę PKP PLK, Pawła Małka - Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Drzewicy. Pan Dyrektor przywitał również grono pedagogiczne, przybyłych uczniów oraz ich rodziców.

Nieodzowną  częścią  tej uroczystości jest wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród i dyplomów za osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023. Po raz kolejny już nagrodę ufundował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Robert Telus. Nagrodę Ministra otrzymał uczeń, który uzyskał najwyższą średnią w szkole (5,43) i wzorowe zachowanie: Marek Sobczyk z klasy ITB.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali też:

Zuzanna Duchnik, kl. I A, śr. 5,41

Szymon Kołodziejczyk, kl. I B, śr. 5,39

Jagoda Podogrocka, kl. I C, śr. 5,22 (nagroda firmy REMTRAK za najwyższą średnią ocen w technikum transportu kolejowego)

Kinga Sarwa, kl. I A, śr. 5,14

Weronika Kołodziejczyk, kl. I A, śr.5,09

Kacper Warzecha, kl. I B, śr. 5,00

Nela Wróblewska, kl. I C, śr. 5,00 (nagroda firmy POLREGIO za II najwyższą średnią ocen w technikum transportu kolejowego)

Oskar Gapys, kl. IV B, śr. 4,94 (nagroda firmy REMTRAK za najwyższą średnią ocen w technikum informatycznym)

Piotr Kłusek, kl. III C, śr. 4,90

Paweł Kwiecień, kl. I B, śr. 4,87

Wiktoria Minkina, kl. I B, śr. 4,83

Dawid Gosa, kl. IV B, śr. 4,82

Sebastian Popecki, kl. I C, śr. 4,78

Nagrody rzeczowe i bonusy w wysokości 500 zł otrzymali od firmy PKP PLK jej stypendyści:

Jan Wijata, kl. III C

Kinga Waśkiewicz, kl. III C

Adrian Jędrzejczak, kl. III C

NAGRODĘ SPECJALNĄ za niezwykłą pasję związaną z kierunkiem kolejowym otrzymał uczeń kl. I C Jakub Migała, który osiągnął najwyższą średnią w szkole z przedmiotów zawodowych - 6,00.

Za osiągnięcia i sukcesy sportowe wyróżnieni zostali: Karolina Bąkiewicz, kl. II A, Gabriela Grudziecka, kl. I A, Kinga Sarwa, kl. I A, Jagoda Podogrocka, kl. I C, Filip Matuszczak, kl. I C, Mikołaj Zawadzki, kl. I C, Jakub Kmieciak, kl. I C, Konrad Tąder, kl. I C, Martyna Łaska, kl. II C, Natalia Pawul, kl. III A, Aleksandra Kwiecień, kl. III A, Aleksandra Pawul, kl. II A, Natalia Rogulska, kl. II C, Antoni Kołodziejczyk, kl. II C, Paweł Nowak, kl. III C, Kacper Matysiak, kl. III C, Wiktor Matuszczak, kl. IV A, Mateusz Stobieniecki, kl. IV C, Jakub Kalużny, kl. IV C

NAGRODA dla najlepszego czytelnika w roku szk. 2022/2023 trafiła do Kamila Opali z kl. III A.

Ogromne podziękowania skierowane zostały też do wszystkich uczniów, którzy angażowali się w życie szkoły w br., a w szczególności wyróżnieni zostali:

Marcelina Kaczmarek IV A, Otylia Łysakowska IV A, Magdalena Szpocińska IV A, Krystian Ślusarczyk IV A, Martyna Pawul IV A, Oskar Gapys IV B, Dawid Gosa IV B, Marta Kośka IV B, Katarzyna Ciepłowska IV C, Jakub Kalużny IV C, Paweł Mnich IV C, Natalia Pawul III A, Aleksandra Kwiecień III A, Kamil Opala III A, Tomasz Wiktorowicz III A, Wiktoria Bogatek III C, Gabriela Kośka III C, Kinga Waśkiewicz III C, Karolina Bąkiewicz II A, Zofia Gubka II A, Aleksandra Pawul II A, Jakub Kozera II B, Maciej Krzemiński II B, Mikołaj Łoś II B, Dawid Fidos II B, Wiktor Plaskota II B, Zuzanna Duchnik I A, Kinga Sarwa I A, Natalia Sieradzka I A, Marcelina Fornalczyk I A, Marek Sobczyk I B, Marcin Kruk I B, Elżbieta Jędryka I C, Jagoda Podogrocka I C, Nela Wróblewska I C.

GRATULACJE DLAA WSZYSTKICH WYRÓZNIONYCH!

Na koniec uroczystości w imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrał uczeń Tomasz Wiktorowicz, dziękując nauczycielom i dyrekcji za wspólnie spędzony rok szkolny i życząc wszystkim udanych wakacji.

Podziękowania dla Pani Anny Kumur i klasy I AB za przygotowanie uroczystości

Data dodania: 2023-06-23