Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Wycieczka do Paryża 29 maja 2023
Wycieczka do Paryża 29 maja 2023

Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Drzewicy, skąd o godzinie 8.45 wyruszyliśmy w długą podróż autobusem, która była nieco męcząca, ale konieczna, aby doświadczyć wszystkiego, co Paryż ma do zaoferowania. Podczas tej podróży widzieliśmy malowniczy krajobraz Francji i nie mogliśmy się już doczekać dotarcia do celu.

Po przybyciu do Paryża, naszym pierwszym przystankiem była magiczna kraina Disneylandu. Przejażdżki, parada postaci Disneya i ogólna atmosfera sprawiły, że było naprawdę unikalnie w porównaniu do znanych nam parków rozrywki.

Kolejnym punktem na naszej liście był słynny Luwr, największe muzeum sztuki na świecie. Przeszliśmy przez jego wspaniałe galerie, podziwiając arcydzieła takie jak Mona Lisa. Wpatrywaliśmy się w nie z zachwytem i próbowaliśmy zgłębić ich historię i znaczenie. Podobne doznania czekały na nas w Muzeum Impresjonistów d’Orsay, w którym podziwialiśmy słynne obrazy takich artystów jak: Vincent van Gogh, Claude Monet, Edgar Degas, Paul Cezanne .

Następnie udaliśmy się do imponującego pałacu i ogrodów Wersalu. Spacerując po ogromnych ogrodach i zwiedzając pomieszczenia pałacowe, mieliśmy możliwość spotkania z prawdziwymi skarbami francuskiej architektury i historii.

Nie mogliśmy zapomnieć o pięknie i majestatyczności Łuku Triumfalnego, który stanowi ważny symbol Paryża. Podziwialiśmy jego imponującą konstrukcję i otoczenie.

Oczywiście, naszej wizyty w Paryżu nie mogliśmy zakończyć bez wspięcia się na słynną wieżę Eiffla. Byliśmy zafascynowani jej monumentalnym stylem i niesamowitym widokiem, jaki rozpościerał się z tarasu obserwacyjnego. To było z pewnością jedno z najbardziej ikonicznych doświadczeń w naszym życiu.

Uczestniczyliśmy również w rejsie po Sekwanie, który umożliwił nam zobaczenie dużej części miasta oraz kilku miejsc, w których już byliśmy lub dopiero będziemy.

Ostatnim punktem na naszej liście było zwiedzanie katedry Notre-Dame, choć niestety była ona zamknięta z powodu jej odbudowy. Mimo to, staliśmy pod jej imponującymi wieżami i czuliśmy ducha tego niezwykłego miejsca.

Ponadto, zwiedziliśmy Muzeum Perfum, gdzie mogliśmy poznać historię i tajniki tworzenia zapachów.

Podsumowując, nasza wycieczka szkolna do Paryża była pełna niezapomnianych wrażeń i odkryć.  To był wyjątkowy czas, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Wiktoria Minkina

Paweł Kwiecień