Jestes tutaj: Strona glówna -> News: ROWERAMI NA SZANIEC!
ROWERAMI NA SZANIEC!

19 maja 2023 roku  uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy, na czele z dyrektorem Marianem Pisarskim, uczestniczyli w rajdzie rowerowym Śladami Oddziału Wojska Polskiego majora Hubala. Rajd rozpoczął się przy Szańcu w Anielinie, trasa miała długość około 20 km, a zakończyła się w Bielawach, gdzie uczestnicy zjedli przygotowany poczęstunek oraz wysłuchali prelekcji.  Opiekunem grupy uczniów był Piotr Podogrocki, nauczyciel wychowania fizycznego. Pomimo niesprzyjającej aury, nasi uczniowie chętnie zaangażowali się w tę inicjatywę, dzięki której mieli możliwość przybliżyć losy patrona swojej szkoły.

Organizatorami rajdu byli: Powiat Opoczyński, który reprezentowała wicestarosta Maria Barbara Chomicz , Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Spalski Park Krajobrazowy, współorganizatorem Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Data dodania: 2023-05-19