Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Dzień Patrona i Dzień Absolwenta 2023
Dzień Patrona i Dzień Absolwenta 2023

Dzień Patrona i Dzień Absolwenta w Zespole Szkół Powiatowych w Drzewicy

28 kwietnia kolejny raz pożegnaliśmy Abiturientów naszej szkoły. Wśród przybyłych na uroczystość Dyrektor Szkoły – Marian Pisarski powitał uczniów klas technikum kończących szkołę wraz z rodzicami, kadrę pedagogiczną, całą społeczność szkolną oraz zaproszonych gości: Marię Witkowską Radną Powiatu, reprezentującą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Roberta Telusa oraz Starostę Opoczyńskiego - Marcina Baranowskiego, Rafała Kądzielę - Radnego Powiatu Opoczyńskiego reprezentującego Prezesa firmy Remtrak Intercity Witolda Bawora, Andrzeja Krzyżanowskiego - reprezentującego Burmistrza Drzewicy - Janusza Reszelewskiego, zastępcę dyrektora POLREGIO Tomasza Kisałę, Agnieszkę Brolę - Dyrektor Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy, Pawła Małka - Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Drzewicy, Jerzego Łumińskiego ze Stowarzyszenia Hubalczycy 1939-1940 w asyście GROTU oraz Martę Szymańską – przedstawicielkę Rady Rodziców.
Pan Dyrektor w swoim przemówieniu skierował kilka słów do abiturientów oraz nawiązał do patrona szkoły Majora Henryka Dobrzańskiego,, Hubala”, którego z dumą opisał. Po przemówieniu gospodarza głos zabrała Pani Maria Witkowska reprezentująca pana Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Roberta Telusa. Przeczytała jego list z gratulacjami i życzeniami dla tegorocznych maturzystów. Kolejny gość Pan Andrzej Krzyżanowski - reprezentujący Burmistrza Drzewicy – Janusza Reszelewskiego przyłączył się również do gratulacji i życzeń pomyślnego zdania egzaminów przez absolwentów. Wszyscy przemawiający z dumą podkreślali wysoką pozycję szkoły oraz perspektywiczną przyszłość, czekającą uczniów kończących tę placówkę.
Kolejnym punktem uroczystości był wykład Pana Andrzeja Kwietnia poświęcony osobie Majora Henryka Dobrzańskiego oraz cześć artystyczna w wykonaniu uczniów.
Następnie odbyła się ceremonia przekazania sztandaru przez klasy maturalne młodszym kolegom, a po niej najprzyjemniejsza część uroczystości - rozdanie nagród, dyplomów i świadectw tegorocznym abiturientom. Nagrodę specjalną Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Roberta Telusa otrzymała najlepsza uczennica w Technikum Transportu Kolejowego – Anna Białek. Nagrodę Starosty dla Najlepszego Absolwenta odebrał uczeń klasy IV Technikum Logistycznego – Michał Bogatek – ze średnią ocen 5.23. Nagrodę za promowanie kierunku kolejowego otrzymał Miłosz Jaworski, którą wręczył mu zastępca dyrektora POLREGIO - pan Tomasz Kisała. Do zaszczytnego grona wyróżnionych dołączyła Małgosia Wójcik, która otrzymała nagrodę jako stypendystka firmy PKP PLK.
Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali : Agnieszka Kasicka (średnia 5.19), Natalia Cichacka (średnia 5.06), Zuzanna Dziurzyńska (średnia 4,94), Maciej Kwaśniewski (średnia 4,84), Natalia Socha (średnia 4,77). Za osiągnięcia sportowe wyróżnieni zostali: Magda Kędzierska, Aleksander Kopczyński, Piotr Białek oraz Dawid Białowąs, Anna Białek.
Po wyróżnieniach i nagrodach nadszedł czas na wspomnienia z lat spędzonych w szkole ujęte w filmowym kadrze. Wyświetlone zostały wywiady z uczniami klas maturalnych oraz prezentacja ze zdjęciami. Tę cześć uroczystości również uświetniła swoim występem szkolna grupa wokalna, pod przewodnictwem Pani Anny Pietrasik.
Na zakończenie uroczystości Dnia Patrona i Absolwenta ponownie zabrał głos Pan Dyrektor Marian Pisarski życząc naszym absolwentom pomyślnego zdania egzaminów, wyboru właściwej ścieżki życiowej i rozwijania pasji.
Tradycyjnie na koniec uroczystości Wszyscy mogli skosztować PRZEPYSZNEJ HUBALOWEJ GROCHÓWKI PROSTO Z KUCHNI POLOWEJ.
Akademię przygotowali: Justyna Małek, Anna Pietrasik oraz Andrzej Kwiecień. – Dziękujemy!

Data dodania: 2023-04-29