Jestes tutaj: Strona glówna -> News: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w HUBALU
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w HUBALU

W czwartek świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się o godz. 11.00 na sali gimnastycznej wspólnym odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie głos zabrał dyrektor szkoły p. Marian Pisarski, który wskazał na doniosłość i znaczenie tego wydarzenia, jakim było odzyskanie przez Polskę niepodległości.  Podkreślił konieczność dbania o suwerenność i niepodległość naszego kraju, pielęgnowania tradycji , pieśni i symboli narodowych, które dla nas Polaków były i są tak drogie. Dyrektor nawiązał także do obecnej sytuacji międzynarodowej, a w  szczególności za naszą wschodnią granicą, i jeszcze raz podkreślił wielką potrzebę dbania o państwo, Ojczyznę. Następnie prowadzący akademię uczniowie – Martyna Pawul i Tomasz Wiktorowicz przybliżyli zebranym  historię dróg Polaków do niepodległości w początku XX wieku. Kamil Opala zaś „ zarapował” nam całą historię Polski, od jej najdawniejszych dziejów do czasów współczesnych. Padły ważne daty, nazwiska i wydarzenia z nią związane. We wspaniałą poetycko – dźwiękową wyprawę pomiędzy wersy wybitnych polskich utworów zabrały nas: Małgorzata Wójcik, Paulina Sochańska, Natalia Socha, Martyna Łaska i Ela Jędryka. Ich grę, śpiew, interpretacje utworów i wreszcie perfekcyjne wykonanie , będziemy pamiętać długo. Kolejnym elementem artystycznej oprawy tego święta była recytacja wiersza w wykonaniu Oli Bandurskiej. Także zrobiła to wyśmienicie. Sztandar szkoły na akademii godnie prezentował 3 osobowy poczet w składzie:  Magdalena Szpocińska, Kacper Król i Wiktoria Worach. W tym miejscu chcielibyśmy także podziękować tym uczniom, których na scenie uroczystości szkolnej widać nie było, ale efekty ich pracy już tak. Dziękujemy zatem: Emanueli Śledź, Wiktorii Wojtunik, Magdzie Szpocińskiej, Angelice Stobienieckiej, za stosowny do obchodzonej rocznicy wystrój sali.  Hubertowi Kobylarczykowi, Maćkowi Gapysowi i Olkowi Jedynakowi za obsługę nagłośnienia. I na koniec z kronikarskiego już tylko obowiązku chcielibyśmy podziękować nauczycielom naszej szkoły p. Annie Pietrasik i p. Waldemarowi Danielikowi za pomoc uczniom w przygotowaniu tej uroczystości i czuwaniu nad całością.

Data dodania: 2022-11-10