Jestes tutaj: Strona glówna -> News: NIEZWYKŁE ŚWIĘTO EDUKACJI Z UDZIAŁEM MINISTRA CZARNKA
NIEZWYKŁE ŚWIĘTO EDUKACJI Z UDZIAŁEM MINISTRA CZARNKA

12.10.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, który tradycyjnie już połączyliśmy ze Ślubowaniem Klas Pierwszych. Społeczność szkolna miała zaszczyt w tym wyjątkowym dniu gościć Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, który w swoim wystąpieniu skierowanym do uczniów i nauczycieli HUBALA mówił o potrzebie rozwoju szkolnictwa zawodowego, a także o przygotowaniu wykwalifikowanych kadr, które wzmocnią nowoczesną gospodarkę.

Ważną częścią uroczystości, której rangę niewątpliwie podniosła obecność Ministra Czarnka, było podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy naszą szkołą, a jedną z czołowych firm z branży kolejowej – spółką POLREGIO. Nawiązanie współpracy wynika z rozwijającego się w ZSP kształcenia w zawodach kolejowych. Objęcie patronatem tych klas daje uczniom możliwość skorzystania z fundowanych przez firmę stypendiów, odbycia praktyk w profesjonalnych i nowoczesnych zakładach, a także przede wszystkim otwiera przed absolwentami drogę do podjęcia dobrej pracy, w dobrych państwowych przedsiębiorstwach, które oferują dobre wynagrodzenie.

Naszą uroczystość swoją obecnością uświetnili: posłowie na Sejm RP Robert Telus i Grzegorz Wojciechowski, senator RP Rafał Ambrozik, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Janusz Ciesielski, Starosta Opoczyński Marcin Baranowski, Wicestarosta Maria Barbara Chomicz, Łódzki Wicekurator Oświaty Andrzej Krych, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Tryb. Tomasz Trzaskacz, Prezes Zarządu POLREGIO Artur Martyniuk, dyrektor spółki POLREGIO Jacek Silecki, radni Powiatu Opoczyńskiego – Maria Witkowska, Grażyna Wójcik, Rafał Kądziela,  Burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski, Ksiądz Proboszcz parafii w Drzewicy Adam Płuciennik, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy Agnieszka Brola, Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Wolska, Prezes Stowarzyszenia Hubalczycy 1939 – 40 Tomasz Łumiński, Honorowy Prezes OSP w Poświętnem Jerzy Łumiński, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drzewicy Małgorzata Kuchenbecker, Dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych w Opocznie Dariusz Kołodziejczyk, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Anna Reszka.

W części artystycznej uczniowie starszych klas wraz z panami Michałem Grudzieckim,  Ernestem Balasińskim oraz panią Anną Pietrasik zaprezentowali program słowno-muzyczny, przedstawili scenkę dydaktyczną z życia szkoły, którą wzbogaciły pięknie zaśpiewane przez Natalię Sochę, Małgosię Wójcik i Kamila Opalę, niezwykle liryczne piosenki. Pierwsze klasy po złożeniu ślubowania zatańczyły belgijski taniec integracyjny. Występy nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Całość poprowadzili: Martyna Łaska i Kamil Opala. Dziękujemy też wychowawczyniom klas pierwszych, paniom Magdalenie Drążkiewicz i Annie Kumur za przygotowanie uczniów i słodkiego poczęstunku.

Data dodania: 2022-10-13