Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Szkolny konkurs geograficzny
Szkolny konkurs geograficzny

W dniu 11 kwietnia, 16 uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale ogólnoszkolnego konkursu geograficznego. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą z dwóch, szeroko ujętych zagadnień. Test konkursowy dotyczył  tematów z Geografii fizycznej – tutaj głównie zadania związane

z mapą, oraz Geografii społeczno-ekonomicznej – „ Ludność i urbanizacja”. Zadania te,
o zróżnicowanym stopniu trudności, wymagały dużej wiedzy i umiejętności. Ogromną wiedzą wykazał się Piotr Kłusek i to on zajął I miejsce.  Dwa pozostałe miejsca na przysłowiowym podium zajęli kolejno: Oskar Gapys  i Dawid Gosa. Zarówno z kronikarskiego obowiązku, jak też z wielką przyjemnością wymieniamy pozostałych uczniów biorących udział w tej rywalizacji. Byli to: Sieradzki Paweł, Dziurzyńska Zuzanna, Kasicka Agnieszka, Smolarski Kacper, Mnich Paweł, Kalużny Jakub, Dałek Konrad, Wiktorowicz Tomasz, Stępniak Paweł, Opala Kamil, Jedynak Aleksander, Gapys Maciej, Szklarczyk Filip.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom wzięcia udziału w konkursie, odwagi w zmierzeniu się z trudnymi zadaniami.

Data dodania: 2022-04-12