Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Cześć i Chwała Bohaterom!
Cześć i Chwała Bohaterom!

Umiłowanie Ojczyzny, pielęgnowanie pamięci o jej obrońcach i modlitwa w intencji naszego kraju, to tylko niektóre z elementów patriotycznego wychowania uczniów naszej szkoły. Jako spadkobiercy ideałów majora Hubala, czują się szczególnie zobowiązani do troski o nasze wspólne dobro. W przededniu święta upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych przedstawiciele naszej szkoły wraz nauczycielami oraz pocztem sztandarowym wzięli udział we Mszy świętej za Ojczyznę sprawowanej w kościele parafialnym w Drzewicy. Po uroczystej Eucharystii, w której uczestniczył również Marszałek Senior RP Antoni Macierewicz oraz Poseł na Sejm Robert Telus, uczniowie złożyli kwiaty i znicze przy grobie ks. Antoniego Dolacińskiego, zamordowanego przez Niemców w wieży drzewickiego kościoła podczas II wojny światowej.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Data dodania: 2022-03-09