Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Marzenia się spełniają.
Marzenia się spełniają.

Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy podpisał bardzo ważne porozumienie
o  współpracy z PKP Polskie Linie Kolejowe. Podpisana  umowa patronacka obejmuje kształcenie przyszłych kolejarzy na kierunku Technik Transportu Kolejowego w Drzewicy.  Uczniowie będą mieć zapewnioną praktykę zawodową
u boku wykwalifikowanych pracowników  Zakładu Linii Kolejowych.
Najlepszym uczniom od II klasy będą wypłacane comiesięczne stypendia.
W ramach współpracy uczniowie zyskają możliwość doskonalenia wiedzy
i umiejętności na nowoczesnym symulatorze urządzeń sterowania ruchem kolejowym.
Do podpisania tego tak doniosłego dokumentu doszło w siedzibie spółki w Warszawie, a na umowie o współpracy podpisy złożyli Pan Ireneusz Merchel – Prezes Zarządu PKP  PLK  oraz Pan Piotr Majeczka – Członek Zarządu  PKP  PLK jak również  Marian Pisarski  - dyrektor Zespołu Szkól Powiatowych w Drzewicy.

Jako dyrektor szkoły chcę bardzo serdecznie podziękować Panu Robertowi Telusowi – Posłowi Ziemi Opoczyńskiej oraz Panu Marcinowi Baranowskiemu – Staroście Opoczyńkiemu  jak również Pani Marii Barbarze Chomicz -  w-ce Staroście oraz Panu Rafałowi Kądzieli w-ce Przewodniczemu Rady Powiatu w Opocznie za ogromne zaangażowanie, za pomoc i wsparcie,  jakie wykazali by szkoła mogła podpisać dokument o współpracy z tak dużą spółką, jaką jest PKP Polskie Linie Kolejowe.
Gorąco wierzę, że właśnie szkoła w Drzewicy stanie się placówką w centralnej Polsce kształcącą młodzież pod tak ważną gałąź przemysłu,  jaką  są Polskie Koleje Państwowe.

Marian Pisarski

--Galeria--