Jestes tutaj: Strona glówna -> News: „ŁĄCZY NAS DRZEWICA” – integracja międzyszkolna
„ŁĄCZY NAS DRZEWICA” – integracja międzyszkolna

W piątek 21 lutego gościliśmy w naszej szkole uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy.

Z racji projektu pod tytułem „Łączy nas Drzewica”, przygotowanego przez panie: Anitę Lach oraz Katarzynę Fatalską, zarówno uczniowie szkoły średniej, jak i podstawowej mogli poszerzyć swoją wiedzę o naszym mieście.Wiele pozytywnych emocji dostarczył młodszym uczniom quiz z wiedzy o Drzewicy.

Dodatkowym elementem pokazu były rozmowy kwalifikacyjne w trzech zawodach technicznych: transportu kolejowego, logistyk, informatyk. Rozmowyodbywały się w językach angielskim i polskim. Prezentacje zostały przeprowadzone przez Julię Łaską. W scenkach wzięli udział: Kuba Kalużny, Oskar Gapys oraz Dominik Bogatek.

Największą atrakcją okazały się jednak warsztaty informatyczne, przygotowane przez uczniów klasy II technikum informatycznego, pod kierunkiem pana Michała Grudzieckiego. Uczniowie klas ósmych mogli skorzystać z najnowszych sprzętów technicznych, takich jak np. okulary VR (po nałożeniu których goście mieli okazję przenieść się choć na chwilę do wirtualnej rzeczywistości), symulatory jazdy, a także - obejrzeć pokaz działania robotów skonstruowanych przez uczniów naszej szkoły.

Data dodania: 2020-02-25