error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Wicemistrzostwo Powiatu w piłce ręcznej chłopców
Wicemistrzostwo Powiatu w piłce ręcznej chłopców

Sukcesem uczniów „Hubala” zakończyły się rozgrywane w dniu 24 listopada w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opocznie Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje następujących szkół: Liceum Ogólnokształcace Nr 1 z Opoczna, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 z Opoczna, Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego z Opoczna, Zespołu Szkół Prywatnych z Opoczna oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Drzewicy. Grano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” 2 x 8 minut. Drzewiczanie rywalizację w tej fazie rozpoczęli od remisu 2-2 z SLO oraz wygranej z Zespołem Szkół Prywatnych 5-4. Osiągnięte rezultaty dały nam awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie. Na tym etapie nasi uczniowie spotkali się z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1  odnosząc pewne i przekonujące zwycięstwo 8-2. W spotkaniu finałowym przyszło nam zmierzyć się z gospodarzami Liceum Ogólnokształcącym Nr 1 z Opoczna. Przy głośnym dopingu licznie zgromadzonej widowni lepiej na początku radzili sobie uczniowie „Żeromskiego” obejmując dwubramkowe prowadzenie. Z upływem czasu inicjatywę zaczęli przejmować nasi uczniowie, doprowadzając do remisu. W ostatniej akcji pierwszej połowy drzewiczanie dorzucili kolejną bramkę, jednak po chwili okazało się, że nie została ona uznana (przekroczenie linii pola bramkowego rzucającego). Do przerwy na tablicy wyników widniał więc wynik 2-2. Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dość szybko wyszli na jedno bramkowe prowadzenie. Kolejne minuty to dobra gra obronna obydwu drużyn. O losach spotkania rozstrzygnęły ostatnie sekundy, kiedy to przeciwnicy wyprowadzili kontrę zakończoną bramką. Oznaczało to, że drużyna ZSPg Drzewica zajęła w turnieju drugie miejsce, który jest najlepszym wynikiem drużyny męskiej w ostatnich latach.

Skład naszej drużyny: Bartłomiej Chałubiński, Igor Barul, Dariusz Myśliński wszyscy z klasy IVT, Patryk Plewa IIP, Łukasz Niedziałkowski, Marcin Worach, Karol Szpinek, Bartłomiej Nawrocki IIT, Sebastian Orłowski IIZ, Mateusz Popis, Dominik Walasik, Bartłomiej Babisz IT.

Dzień wcześniej w tej samej hali rywalizowały dziewczęta. W turniej również brały udział reprezentacje pięciu szkół (tych samych co w turnieju chłopców). Grano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” 2 x 7 minut. Nasze dziewczęta zagrały ambitnie i na miarę możliwości zajmując czwarte miejsce.

Skład naszej drużyny: Karolina Łęgosz, Weronika Bednarczyk, Natalia Minkina z klasy IVT, Daria Piekarska, Karolina Abratkiewicz i Katarzyna Kowalska z IIIP, Laura Madzio IIT, Ewelina Kwaśniak, Aleksandra Pancer, Agata Wasiak IIP, Magdalena Skorupa IT, Oliwia Król IP

Data dodania: 2016-12-07