Jestes tutaj: Strona glówna -> News: „Niech żyje bal…”
„Niech żyje bal…”

„Niech żyje bal…”, niepowtarzalny bal studniówkowy

W sobotę 23 stycznia 2016 r. uczniowie Liceum i Technikum im. Hubala w Drzewicy uczestniczyli w niepowtarzalnym balu studniówkowym.

Wśród zaproszonych gości byli obecni: Pan Marek Sarwa z małżonką, reprezentujący Starostę Powiatu Opoczyńskiego, Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski wraz z małżonką dyrektor szkoły Marian Pisarski oraz nauczyciele i uczniowie z osobami towarzyszącymi.

Jako pierwszy głos zabrał Pan dyrektor szkoły, który przywitał wszystkich zebranych bardzo ciepło i serdecznie. W swoim wystąpieniu skierował ważne słowa do młodzieży, która za 100 dni będzie zdawała swój pierwszy w życiu bardzo ważny egzamin – maturę. Pan dyrektor zapewnił, że szkoła dołoży wszelkich starań, aby uczniowie byli dobrze przygotowani do tego egzaminu. Wyraził nadzieję, że młodzież w sposób dojrzały potrafi się intensywnie uczyć, a w dniu studniówkowym wspaniale bawić. Życząc wszystkim udanej zabawy wyraził refleksję, że „ten wspaniały wieczór, to taki moment w życiu człowieka, kiedy chciałoby się zatrzymać czas, kiedy atmosfera uskrzydla, nadaje oczom blasku i rozjaśnia twarze”.

Głos zabrali również: Radny Powiatu Opoczyńskiego Marek Sarwa i Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski. Złożyli oni wszystkim serdecznie życzenia – udanej, szampańskiej zabawy. Wdzięczni rodzice w swoim przemówieniu wyrazili podziękowania za trud kształcenia i wychowania skierowane na ręce dyrektora, wychowawcy – Waldemara Danielika oraz przybyłych nauczycieli. Uczniowie oprócz słów podziękowań, wyrażonych przez Patrycję Bogatek, Kingę Namielską i Bartka Krzemińskiego wręczyli swym nauczycielom piękne kwiaty, jako symbol uznania i wdzięczności za kilkuletni trud dydaktyczno-wychowawczy.

Uroczysty bal, jak nakazuje staropolska tradycja, rozpoczął dyrektor szkoły Pan Marian Pisarski, recytując słowa wieszcza narodowego: „Poloneza czas zacząć…”. Taniec wykonany przez grupę uczniów, przygotowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Piotra Podogrockiego zachwycił wszystkich i wprowadził w niepowtarzalny nastrój. Role gospodarzy i sponsorów tej  uroczystości, która odbyła się w restauracji „Rajski Dworek” w Drzewicy, wzorowo pełnili rodzice tegorocznych maturzystów.

Rodzice i młodzież sprawną organizacją, kulturą zachowania, wspaniałą zabawą, (kierowaną nonszalancko i niepowtarzalnie przez wodzireja balu) zasłużyła sobie na najwyższe pochwały i podziękowania.

Bal studniówkowy zjednał wszystkich, zintegrował zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów oraz rodziców i na pewno pozostanie w pamięci na całe życie.

Ps. Ci, którzy mogli być, a nie przyszli, niech żałują, bo taki wspaniały bal już nie powtórzy się, a ten następny - za rok, na pewno będzie inny.

Data dodania: 2016-01-26