Jestes tutaj: Strona glówna -> News: PRZEMEK NOWAK – WICEMISTRZEM ŚWIATA W KAJAKARSTWIE SLALOMOWYM !
PRZEMEK NOWAK – WICEMISTRZEM ŚWIATA W KAJAKARSTWIE SLALOMOWYM !

WIELKI SUKCES UCZNIA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W DRZEWICY!

Tylko u nas! – rozmowa z mistrzem!!!

Przemek Nowak jest uczniem II klasy liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy oraz juniorem drzewickiego Ludowego Klubu Kajakowego. Właśnie został drużynowym srebrnym medalistą podczas Mistrzostw Świata Juniorów w slalomie, które odbywały się od 22 do 26 kwietnia w brazylijskim Foz do Iguacu. W indywidualnym przejeździe finałowym Przemek został czwartym juniorem na świecie.

Zawsze uprzejmy, koleżeński, niezwykle skromny, o przeuroczym uśmiechu, łamiącym kobiece serca (jak twierdzą jego szkolne koleżanki).

Zanim wyjechał na Międzynarodowe Regaty Tatra Slalom na Słowację, Przemek zdążył się z nami podzielić swoimi wrażeniami na temat ostatnich sukcesów i nie tylko…

Przemek: Nie czuję się jakoś specjalnie dobrze, ponieważ jestem nieusatysfakcjonowany swoim startem indywidualnym, w którym zająłem 4 miejsce. A każdy sportowiec wie, że jest to najgorsza pozycja, na której można ukończyć zawody.  Jestem zadowolony ze swojego przejazdu w zespole i żałuję kilku błędów w jeździe indywidualnej, które przekreśliły moje szanse medalowe. Czuję niedosyt, ale też wielką motywację do dalszych treningów .

• Czy trudno było wywalczyć ten tytuł?

Przemek: Nie jest to coś, co można zdobyć bez dobrego przygotowania i na całkowitym luzie . Zawodom, takim jak te towarzyszy ogromne obciążenie psychiczne i stres. Dlatego nastawienie psychiczne jest o wiele trudniejsze niż przygotowanie fizyczne, które zdobywa się przez lata.

• Mistrzem nie zostaje się z dnia na dzień. Jak wyglądała twoja droga do sukcesu? Ile lat już trenujesz?

Przemek: Trenuję 8 lat. Większość czasu spędzam na treningach, zarówno na siłowni jak i na torze kajakowym, co pozwala mi się dobrze przygotować do różnych startów . Moim trenerem jest Pan Włodzimierz Dębowski, bez którego mój sukces byłby niemożliwy. Stosuję się do jego zasad treningowych, jak i życiowych, co jak widać skutkuje sporymi sukcesami.

• Jak wygląda twój zwykły dzień? Czy trenujesz codziennie?

Przemek: Wstaję wcześnie rano, jem zdrowe i pożywne śniadanie i wychodzę do szkoły. Po szkole wracam do domu na obiad. Następnie idę na trening , po treningu jest pora na chwilę odpoczynku i na naukę.

•  Czy często podróżujesz? Jakie były najciekawsze miejsca na świecie, w których miałeś okazję być w związku z twoimi sportowymi wyjazdami? Gdzie ci się najbardziej podobało?

Przemek: Podróżuję dość często, zazwyczaj są to wyjazdy w Europie . W tym roku miałem okazję polecieć do Zjednoczonym Emiratów Arabskim na zgrupowanie przygotowawcze do sezonu, ponieważ zimą warunki do trenowania tam są idealne . W kwietniu byłem na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Jest to kraj, który spodobał mi się najbardziej , ponieważ tamtejsza przyroda jest przepiękna .

• Zapewne masz przyjaciół na całym świecie? Czy podczas takich wyjazdów nawiązują się przyjaźnie z zawodnikami z innych krajów?

Przemek: Mam kilku znajomych za granicą , są to głównie Czesi i Słowacy , ponieważ widujemy się najczęściej .

• A jak udaje ci się pogodzić treningi, wyjazdy z nauką w szkole?

Przemek: Ciężko , moje częste wyjazdy powodują zaległości w szkole , które po powrocie muszę nadrabiać, ale oczywiście daje sobie radę. Podczas wyjazdów jestem w stałym kontakcie z nauczycielami, co mi bardzo pomaga .

• Czy lubisz swoją szkołę? Dlaczego? Co w niej najbardziej lubisz?

Przemek: Tak lubię swoją szkołę. Nauczyciele są bardzo pomocni , atmosfera w szkole jest bardzo przyjemna.

• Jako mistrz mogłeś uczyć się w jakiejś prestiżowej szkole sportowej. Jesteś uczniem II klasy liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Dlaczego wybrałeś tę właśnie szkołę?

Przemek: Wybrałem tę szkołę, ponieważ mam do niej blisko i nie stanowi ona żadnych przeszkód w trenowaniu, a jednocześnie mogę się wiele nauczyć.

• Co poradziłbyś gimnazjalistom stojącym właśnie przed trudnym wyborem miejsca dalszej edukacji?

Przemek: Wydaje mi się, że jeśli ktoś mieszka w Drzewicy lub okolicy, to ta szkoła jest dla niego najlepszym rozwiązaniem, ponieważ warunki w szkole są bardzo dobre, mili i pomocni nauczyciele, Poza tym, nie trzeba się martwić o dojazd do szkoły. Sporo gimnazjalistów uważa, że w tej szkole jest niski poziom nauki,  z czym ja się całkowicie nie zgadzam , ponieważ jeśli ktoś chce się bardzo dobrze uczyć, to jest to możliwe w każdej szkole.

Dziękujemy, że zechciałeś się z nami podzielić swoimi wrażeniami i opiniami. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych jeszcze większych sukcesów.

Warto na koniec dodać, że inny nasz uczeń Krzysztof Zych (klasa I P) dwa lata temu, będąc jeszcze gimnazjalistą odniósł podobny sukces – został srebrnym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w slalomie kajakowym, które odbywały się w lipcu 2013 r. na Słowacji.

Zapraszamy do galerii – zdjęcia Przemka z Brazylii

Data dodania: 2015-05-07