Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej!
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej!

III miejsce drużyny chłopców w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Koszykowej!

25 lutego 2015 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Opocznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce koszykowej chłopców. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje następujących szkół: Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Opoczna, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 z Opoczna, Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego z Opoczna, Zespołu Szkół Prywatnych z Opoczna oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Drzewicy. Grano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” 2 x 10 minut. W pierwszym spotkaniu chłopcy z ZSPg Drzewica zagrali z ZSPryw. Opoczno. Początek spotkania był bardzo obiecujący, drzewiczanie uzyskali trzy punktową przewagę, jednak z upływem czasu mecz stał się wyrównany. Na przerwę przeciwnicy schodzili z niewielkim prowadzeniem. Niestety druga połowa była słabsza w naszym wykonaniu, liczne błędy w obronie i słaba skuteczność gry w ataku. W efekcie czego chłopcy rozpoczęli turniej od dość wyraźnej porażki.  Drugi mecz nasi uczniowie rozegrali z ZSPg Nr 1 Opoczno. Myśląc o awansie do półfinału musieli to spotkanie wygrać. Pierwsza połowa na to jednak nie wskazywała, gracze „Ekonomika” grali skuteczniej uzyskując pięć punktów przewagi. W tym momencie nastąpiło przebudzenie drzewiczan, dokładnie rozgrywana piłka i niewielka liczba strat miały wpływ na to, że to nasi chłopcy cieszyli się z końcowego sukcesu. Kolejnym rywalem ZSPg był faworyzowany zespół gospodarzy SLO Opoczno, a stawką spotkania był awans do finału. Od początku spotkania nasi narzucili swój styl gry nie pozwalając przeciwnikom na zbyt wiele. Z upływem spotkania dało o sobie jednak znać zmęczenie. W końcowych minutach spotkania opocznianie uzyskali niewielką przewagę i rozstrzygnęli je na swoją korzyść. W meczu o trzecie miejsce w turnieju ZSPg Drzewica zmierzył się z zawodnikami z ZSO Opoczno. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, często na tablicy wyników był remis. Na 30 sekund przed końcem rozgrywający naszej drużyny Kamil Wasiak, zdecydował się na skuteczny rzut za 3 punkty. Podłamało to drużynę „Żeromskiego”, która nie potrafiła już odpowiedzieć. Wynik końcowy 18-15 oznaczał, że z trzeciego miejsca cieszyli się  drzewiczanie. Najskuteczniejszym graczem naszej drużyny w całym turnieju był Bartosz Balasiński

Skład drużyny: Bartosz Balasiński IIIT, Artur Wojtarek IIIT, Bartłomiej Chałubiński, Igor Barul, Dariusz Myśliński, Łukasz Malinowski, Błażej Szczotka wszyscy IIT, Kamil Wasiak IT, Jacek Wojtarek IT.

Data dodania: 2015-03-04