Góra Grosza

Dnia 21 marca 2024 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Drzewicy odbyło się przeliczanie monet zgromadzonych przez uczniów naszej placówki w ramach akcji „Góra Grosza”. Ogólnopolska zbiórka żetonów niskich nominałów ma na celu wspomożenie Towarzystwa Nasz Dom. Zbiórka „góry grosza” na długi czas pozostawała wstrzymana przez pandemię Sars-Cov-2 i jej skutki. Do akcji włączają się nie tylko licea i technika, lecz również szkoły podstawowe, przedszkola oraz uczelnie wyższe.

Akcję zbierania środków koordynowała Gabriela Grudziecka - Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego  a za przeliczanie monet odpowiedzialny był zespół uczniów klasy 3TC pod kierownictwem Skarbnika Samorządu – Martyny Łaskiej.

W tym roku naszym uczniom udało się uzbierać bilon o łącznej wadze 17,4 kg, co w przeliczeniu daje nam ok. 189 PLN. Pieniądze poprzez Pocztę Polską trafią na cele charytatywne.

Wszystkim osobom, które brały udział w zbiórce i dołożyły swój grosik do tego szlachetnego celu Serdecznie Dziękujemy.

Data dodania: 2024-03-27
WICEMISTRZOSTWO POWIATU w KOSZYKÓWCE!!!

22 marca reprezentacja chłopców ZSP w Drzewicy uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu w 🏀🏀🏀koszykówce⛹️⛹️⛹️, które rozegrano w hali I LO w Opocznie. W zawodach oprócz naszej drużyny udział wzięły wszystkie opoczyńskie szkoły ponadpodstawowe. Turniejowe mecze były emocjonujące, obfitujące w wiele widowiskowych akcji i trzymające w napięciu do ostatnich sekund. Uczniowie „Hubala” tradycyjnie nie zawiedli zdobywając drugie miejsce, a do pełni szczęścia i końcowego triumfu zabrakło naprawdę niewiele. Skład ZSP Drzewica: Mateusz Stobieniecki, Wiktor Matuszczak, Paweł Nowak, Kacper Matysiak, Antoni Kołodziejczyk, Filip Matuszczak, Mikołaj Zawadzki, Jakub Kmieciak, Konrad Tąder, Krzysztof Klata i Mikołaj Warda. Wielkie gratulacje dla całej drużyny i podziękowania dla Pana Piotra Podogrockiego!👏👏👏🥰😍

Data dodania: 2024-03-27

18 marca 2024 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. St. Żeromskiego w Opocznie odbył się etap regionalny XIX Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”, organizowanego corocznie przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej oraz Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej. Organizatorami etapu regionalnego w Opocznie byli: Fundacja „Dar Dla Potrzebujących” oraz Biuro Posła na Sejm RP Roberta Telusa. Blisko 300 młodych wykonawców z terenu powiatu opoczyńskiego zaprezentowało swoje umiejętności recytatorskie i wokalne wykonując utwory nawiązujące do polskiej historii, kultury i tradycji. Dźwięki pięknych patriotycznych pieśni rozbrzmiewały na wypełnionej po brzegi sali widowiskowej. W  kategorii pieśń, Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy reprezentował zespół „Kreatywni” w składzie: Kamil Gąsieniec, Marcelina Fornalczyk, Alicja Dąbrowska, Wiktoria Pietrzak, Agnieszka Kwiecień, Karolina Białek. Zespół zaprezentował utwór  „Biały krzyż” dzięki któremu  zajął III miejsce wśród szkół ponadpodstawowych. W kategorii poezja naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wiktoria Wróblewska, Szymon Kołodziejczyk oraz Marek Sobczyk. Do konkursu uczniów przygotowały panie Anna Pietrasik oraz Karolina Biazik. Wielki kunszt młodych artystów podziwiali między innymi pan Poseł na Sejm Robert Telus oraz starosta Marcin Baranowski.

Data dodania: 2024-03-20
IX Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji

12 marca po raz dziewiąty odbyły się Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji.Organizatorami Opoczyńskich Targów Pracy i Edukacji byli: Powiat Opoczyński,Powiatowy Urząd Pracy w Opocznie, Zespół Szkół Powiatowych im. StanisławaStaszica w Opocznie oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „CentrumEdukacji i Rozwoju” im. Św. Jana Pawła II w Opocznie.Z roku na rok jest coraz większe zainteresowanie targami. Pojawiło się ponad 60wystawców. Targi są niewątpliwie doskonałą formą promocji firmy, uczelni iszkoły.Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji organizowane są z myślą o poszukującychzatrudnienia mieszkańcach Powiatu Opoczyńskiego, osobach niepełnosprawnych imłodzieży stojącej przed wyborem swojej ścieżki edukacyjno- zawodowej.Na targach pojawili się pracodawcy, którzy kreują trendy na lokalnym rynku pracyale także szkoły ponadpodstawowe i uczelnie wyższe.Najwięcej na targach było jednak stoisk szkół średnich z terenu powiatuopoczyńskiego, w tym też nasza szkoła.Opoczyńskie Targi Pracy i Edukacji były idealną okazją do spotkania się zprzedstawicielami firm, poznania potencjalnych pracodawców czy zapoznania się zofertami szkół.Opiekunami uczniów byli: Pani Edyta Bartos, Pan Michał Grudziecki,Pani Justyna Bogusz oraz Pan Krzysztof Baranowski.

Data dodania: 2024-03-14
Podsumowanie przy kawie!

W ubiegły czwartek, 22 lutego w naszej szkole odbyło się niestandardowe zebranie z rodzicami. Miało ono charakter szczególny, ponieważ stanowiło podsumowanie działań zrealizowanych w 2023 roku w ZSP w Drzewicy, przedstawienie twórczości artystycznych naszych uczniów, począwszy od wystaw prac plastycznych i literackich, po twórczość muzyczną i taneczną oraz podpisanie porozumienia o współpracy z firmą Gerpol z Drzewicy, reprezentowaną przez Tomasza Remiana. Spotkanie przebiegło w miłej i niezwykle cieplej atmosferze przy kawie i herbacie. Przedsięwzięcie zorganizowaly panie Karolina Biazik i Aneta Goszcz z pomocą uczniów z klas 1BC, 2C i 2AB.

Data dodania: 2024-02-26