error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News
Na takie piękne i podniosłe chwile czekaliśmy cały rok …

17 grudnia b.r. zapisze się na długo w pamięci tych, którzy uczestniczyli w Powiatowej Wigilii Hubalowej zorganizowanej przez Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy na czele z Dyrektorem – Marianem Pisarskim.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w Bazylice w Studziannie.  Mszy przewodził ksiądz superior Jerzy Cedrowski, a koncelebrował ks. Michał Kopciński. Oprawę przygotowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły - Gabriela Noga, Małgorzata Wójcik, Natalia Socha, Magdalena Szpocińska, Aleksandra Pawul, Tomasz Wiktorowicz oraz p. wicedyrektor A. Niemczyk – Więckowska.

Następnie organizatorzy i goście przejechali do Bielaw – miejsca, w którym major Henryk Dobrzański wraz z oddziałem dzielił się opłatkiem w grudniu 1939 roku. Wtedy zapewne życzył swoim podkomendnym, aby następne święta mogli spędzić w domu ze swoimi najbliższymi – bo przecież to najważniejsze dla Polaków święto.

W gonie zacnych gości, których powitał Dyrektor Szkół im. HUBALA w Drzewicy, M. Pisarski znaleźli się:

- Pan Rafał Kądziela (radny Powiatu Opoczyńskiego), który reprezentował Pana Roberta Telusa – Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polski

- Starosta Opoczyński – Pan Marcin Baranowski

- Wicestarosta Opoczyński – Pani Barbara Maria Chomicz

- Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Józef Róg

- Radna Powiatu Opoczyńskiego, Przewodnicząca Komisji Rodziny, Edukacji i Kultury – Pani Dr Grażyna Wójcik

- Prezes Firmy PKP Intercity REMTRAK – Pan Krzysztof Wiktorowicz oraz Pan Bogdan Kubiszewski – Członek Zarządu tejże firmy

- Nadleśniczy Nadleśnictwa w Opocznie – Pan Dawid Kosylak

- Komendant Straży Pożarnej w Opocznie – Pan Andrzej Śpiewak

- zaprzyjaźniony Wójt Odrzywołu – Pan Marian Kmieciak

- Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy – Pani Agnieszka Brola

- Dyrektor Zespołu Szkół im. Dr Heleny Spoczyńskiej w Lipinach – Pani Barbara Jackowska

- Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nieznamierowicach – Pani Katarzyna Wasilewska

Uroczystość Wigilii Hubalowej uświetniły poczty sztandarowe:

- Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy: uczniowie technikum – Anna Białek, Paulina Sochańska i Michał Białek  - w mundurach kolejowych,

- Zespołu Szkół Powiatowych nr 1 w Opocznie,

- Zespołu Szkół im. Dr Heleny Spoczyńskiej w Lipinach,

- Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Nieznamierowicach,

- Jednostki Strzeleckiej 10 42 z Opoczna.

Nie zabrakło również ułanów ze Stowarzyszenia Hubalczycy 1939-40 z Prezesem Tomaszem Łumińskim na czele.

Po przemówieniu Pana Dyrektora oraz Wicestarosty – Pani Barbary Marii Chomicz, przystąpiliśmy do uroczystego połamania się opłatkiem w leśnej scenerii, wśród tajemniczego szumu drzew oraz przy strzelających iskrach z płonącego ogniska. Nie zabrakło emocji, wzruszeń, które najczęściej towarzyszą nam w tym wyjątkowym i magicznym czasie.

Wspólnie z młodzieżą naszej Szkoły, nauczycielami i gośćmi, w świątecznej atmosferze zaśpiewaliśmy kolędy i pieśni patriotyczne.

Na wszystkich uczestników czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Miejskich z Drzewicy oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Radzic Małych i Brudzewic.

Wyrażamy nadzieję, że ta integracyjna uroczystość, która łączy pokolenia, jest wyrazem patriotyzmu, uczy szacunku do tradycji i propagowania uniwersalnych wartości, na stałe wpisze się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości.

Dodajmy, że patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Poseł Robert Telus. Natomiast patronat medialny sprawowała  Redakcja Mazopolska, którą reprezentował redaktor Wojciech Jaskuła.

Będziemy mile wspominać te wyjątkowe chwile spędzone w leśnym zaciszu, jak w harcerskiej piosence: „Wspomnienia do siebie to mają, że zawsze chcesz czy nie chcesz – wracają. I bywa, koń stary się wzruszy, gdy wieje jesienny wiatr…”

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wsparli ZSP w Drzewicy w organizacji tego przedsięwzięcia.

Galeria

Data dodania: 2021-12-17
Mikołajki

Wiadomo nie od dziś, że na uczniów Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy zawsze można liczyć. Tym razem uczniowie Technikum im. HUBALA: Jakub Kalużny, Maciej Chrobak, Bartłomiej Chrobak, Gabriela Kośka, Marta Kośka, Weronika Walasik, Otylia Łysakowska, Marcelina Kaczmarek oraz Kamil Jakubczyk wystąpili w roli pomocników Świętego Mikołaja.

W niedzielę, 5 grudnia, Bazylika w Studziannie po brzegi wypełniona była dziećmi, które przybyły wraz ze swoimi rodzinami i z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z ich ulubionym świętym – Świętym Mikołajem. Dzieci było tak dużo, że gdyby nie pomoc naszych wolontariuszy – Mikołaj na pewno nie poradziłby sobie z rozdawaniem prezentów.

Warto dodać, że na niedzielne spotkanie Mikołaj przybył do Sanktuarium na zaproszenie Stowarzyszenia Bazyliki w Studziannie, a prezes Stowarzyszenia – Marian Pisarski złożył serdeczne podziękowania tym, którzy pomogli Mikołajowi: Tobiaszowi Bocheńskiemu – Wojewodzie Łódzkiemu, Dominikowi Niemirskiemu – wiceburmistrzowi Drzewicy oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Brudzewicach, a także uczniom HUBALA.

 

Data dodania: 2021-12-07
Zebranie z rodzicami

DRODZY RODZICE !

Zapraszamy na zdalne spotkania z wychowawcami klas

na platformie Teams

2 grudnia (czwartek)

Data dodania: 2021-12-01
Coroczny Dzień Kolejarza

Coroczny Dzień Kolejarza obchodzony jest 25 listopada w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, która jest patronką Kolejarzy. W naszej szkole w dniu 29.11.2021 roku, również w celu upamiętnienia tego święta wystąpił z prelekcją na temat "Bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych" pracownik PKP PLK Zawiadowca Sekcji Eksploatacji w Idzikowicach Krzysztof Siankowski. Swoje wystąpienie pan Zawiadowca poprzedził przybliżeniem nam historii powstania kolei w naszym kraju. Dzięki PKP PLK S.A. i  Firmie Remtrak wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki aby przytoczone zasad bezpieczeństwa na dłużej zapadły w ich pamięci.

Galeria

Data dodania: 2021-11-29
Hangar 646. Wycieczka do warszawskiego parku trampolin!

Hangar 646. Wycieczka do warszawskiego parku trampolin!

W dniu 19 listopada uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy z klas II TC, IITA, a także pojedyncze osoby z klas III TEF, IIITA i IIITBC, wyruszyli autokarem na wycieczkę do Warszawy. Celem była min.  aktywizacja ruchowa młodzieży, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu, ale też przeciwdziałanie apatii i zniechęceniu jakie mogły by się pojawić po okresie zdalnej nauki spowodowanej pandemią Covid -19. Uczniowie z ogromną przyjemnością i autentyczną radością korzystali z wszystkiego co oferuje Hangar 646, czyli warszawski park trampolin. Olbrzymi basen z gąbkami,  trampolina sportowa,  trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arena do zbijaka i wiele innych atrakcji naładowało pozytywną energią naszą młodzież. Na koniec, nie mogło zabraknąć żelaznego punktu każdej wycieczki, tym razem była to Galeria Mokotów. Drobne zakupy, ale też wizyta części uczniów z opiekunem w Empiku - rozmowa o nowościach książkowych, preferencjach czytelniczych.

Z wycieczki szczęśliwie wróciliśmy tego samego dnia wieczorem. I w tym miejscu opiekunowie tej wyprawy
p. Elżbieta Woźniak i p. Waldemar Danielik chcą podziękować naszej młodzieży za, nie tak wcale powszechną obecnie, odpowiedzialność, punktualność, właściwe zachowanie i kulturę osobistą jaką zaprezentowali. Dobrze to świadczy o Rodzicach, Uczniach i Szkole.

Data dodania: 2021-11-25