AWARIA WODY

26.10.2023 AWARIA WODY

ZE WZGLĘDU NA PRZERWĘ W DOSTAWIE WODY w dniu 26.10.23 R. lekcje zostają skrócone począwszy od 4 godz. lekcyjnej:
4. 10:30 - 11:00
5. 11:05 – 11:35
6. 11:40 - 12:10
7. 12:15 - 12:45
8. 12:50 - 13:20
9. 13:25 – 14:05

Data dodania: 2023-10-26
Pieniny

W dniach od 16 do 18 października grupa 40 uczniów „Hubala” wraz z opiekunami: Elżbieta Woźniak, Piotrem Podogrockim i Ernestem Balasińskim uczestniczyła w wycieczce w Pieniny. W programie wycieczki nie zabrakło najważniejszych atrakcji turystycznych tego regionu. Przeszliśmy Wąwozem Homole do platformy widokowej i zeszliśmy do Jaworek, aby następnie zakwaterować się i odpocząć w Domu Wycieczkowym Sokolica w Krościenku nad Dunajcem. Nazajutrz uczestniczyliśmy w kilkugodzinnej wyprawie na jeden z najwyższych szczytów Pienin - Trzy Korony. Dzień zakończyliśmy spacerem po mieście uzdrowiskowym Szczawnica. Na koniec trzydniowej wycieczki mieliśmy okazję zwiedzić Zamek w Niedzicy oraz przejść koroną zapory Niedzica. Po zakupieniu pamiątek, czekała nas już droga powrotna do Drzewicy, w którą udaliśmy się pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

Data dodania: 2023-10-25
Kursy dla Maturzystów
Pielgrzymka maturzystów

W październiku, który to miesiąc w Kościele katolickim jest czasem szczególnej bliskości Matki Bożej poprzez modlitwę różańcową, nasza młodzież z klas piątych wzięła udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Uczniowie wraz z Paniami: Anną Niemczyk-Więckowską, Beatą Pancer oraz Bożeną Sarwą uczestniczyli w konferencji oraz Mszy świętej pod przewodnictwem bpa Marka Solarczyka. O duchowe przygotowanie młodzieży zatroszczył się katecheta, ks. Michał Kopciński. Oby modlitwa maturzystów zaowocowała wspaniałymi wynikami i realizacją ich marzeń, co do drogi życia, jaką wybiorą po zakończeniu szkoły.

Data dodania: 2023-10-18
‌Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy!

Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy! Tak brzmiał tytuł uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, którą 13 października 2023 roku reprezentacja uczniów ZSP w Drzewicy miała zaszczyt poprowadzić w Starostwie Powiatowym w Opocznie. Uczniowie przygotowali występ artystyczny inspirowany szkolną lekcją, który wzbogacony został poprzez taniec latynoski mistrzyni Europy naszej utalentowanej uczennicy Zuzi Sarby z klasy 1TB, utwór autorski naszego szkolnego kompozytora Kamila Gąsieńca z klasy 2A oraz piosenki wykonane przez nasz Hubalowy zespół "Kreatywni" w składzie Martyna Łaska, Alicja Dąbrowska, Elżbieta Jędryka, Krystian Kobalczyk, Marek Sobczyk, Marcelina Fornalczyk, Aleksandra Górzynska, Agnieszka Kwiecień, Kamil Gąsieniec. W części artystycznej wystąpili ponadto: Kinga Sarwa, Zuzanna Duchnik, Weronika Kołodziejczyk, Kacper Warzecha, Kacper Badura, Gabrysia Grudziecka, Wiktoria Fijarczyk, Kinga Dobrodziej, Paweł Kwiecień, Szymon Kołodziejczyk. Całość poprowadzili niezawodni Jagoda Podogrocka i Jakub Kalużny, a nad nagłośnieniem czuwali chłopcy z klasy 5BC Dawid Gosa i Dawid Klata. Istotnym elementem uroczystości było wręczanie nagród pracownikom szkół przez starostę Marcina Baranowskiego oraz wicestarostę Marię Barbarę Chomicz, a także dyrektorów szkół i powiatowych placówek oświatowych. Tegoroczną nagrodę starosty powiatu opoczyńskiego otrzymał pan Marian Pisarski- dyrektor ZSP w Drzewicy oraz Beata Pancer - pedagog szkolny oraz nauczyciel języka niemieckiego, natomiast nagrody dyrektora ZSP w Drzewicy otrzymali Ernest Balasiński, Michał Grudziecki, Tomasz Borowiecki, Anna Kumur, Piotr Podogrocki, Justyna Małek, Andrzej Kwiecień, Waldemar Danielik, Urszula Oracz, Bożena Sarwa, Maria Mitulska. Przemawiający, wśród których znaleźli się Rafał Skoczylas, który reprezentował Ministra Roberta Telusa, Marcin Baranowski starosta powiatu opoczyńskiego, Maria Barbara Chomicz wicestarosta powiatu opoczyńskiego, Józef Róg Przewodniczący Rady Powiatu, a także Elżbieta Cichawa reprezentującą Dyrektora Delegatury Kuratorium w Łodzi Tomasza Trzaskacza, podkreślali rangę pełnienia funkcji nauczyciela, pedagoga, wychowawcy oraz docenili wkład i czas poświęcony uczniom, który stanowi bezcenną wartość daną drugiemu.

‌Życzymy wszystkim pracownikom naszej szkoły, aby niełatwa misja kształtowania młodych ludzi przyniosła jeszcze lepsze efekty oraz satysfakcję z pracy i dumę z wykonywania wyjątkowego zawodu!
-GALERIA-
Data dodania: 2023-10-13