Powiat Opoczyński

Powiat Opoczyński ogłasza nabór uczniów/uczennic kształcących się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy na zajęcia dodatkowe organizowane w ramach projektu pt. „Szkolna Akademia Kompetencji dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy”

W roku szkolnym 2017/2018 przewidziano wsparcie dla 14 uczniów/uczennic III klasy Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy.

Uczniowie/uczennice mogą skorzystać z następujących form wsparcia:

• zajęcia pozalekcyjne z języka angielskiego,
  • zajęcia pozalekcyjne z matematyki,
  • zajęcia pozalekcyjne z geografii,
  • konwersacje z native speaker’em.

Zapraszamy uczniów/uczennice do zgłaszania się do udziału w projekcie poprzez wypełnienie i podpisanie formularza zgłoszeniowego dostępnego w sekretariacie szkoły, Biurze Projektu oraz na stronie internetowej (wersja elektroniczna).

W przypadku uczniów/uczennic niepełnoletnich formularz podpisuje uczeń/uczennica i jego/jej rodzic/opiekun prawny.

Jeżeli rodzaj niepełnosprawności będzie uniemożliwiał osobom z niepełnosprawnością dotarcie do siedziby wnioskodawcy, Kierownik Projektu uda się do zainteresowanych udziałem w projekcie i przeprowadzi rekrutację. Ustalenie terminu telefonicznie pod nr: 44 741 49 49.

O zakwalifikowaniu ucznia/uczennicy do projektu decyduje:

• zgodność z kierunkiem kształcenia,
  • średnia arytmetyczna ocen z przedmiotów za poprzedni rok,
  • frekwencja za poprzedni rok,
  • ocena z zachowania za poprzedni rok..

W przypadku większej liczby chętnych niż planowana w projekcie przewiduje się dodatkowy etap rekrutacji w oparciu o kryterium: uczeń/uczennica z najniższym dochodem netto za 2016 r. na członka w rodzinie (na podstawie oświadczenia).

Wypełniony formularz należy złożyć do 18 września 2017 r. w biurze projektu lub sekretariacie szkoły.

Projekt realizowany jest w ramach:

Osi priorytetowej XI Edukacja Kwalifikacje Umiejętności,

Działania XI.1 Wysoka jakość edukacji,

Poddziałania XI.1.2 Kształcenie ogólne.

Realizator projektu:

Powiat Opoczyński, ul. Kwiatowa 1 a, 26-300 Opoczno

Biuro projektu: Starostwo Powiatowe w Opocznie, ul. Rolna 6 pok. 212,
26-300 Opoczno,tel. 44 736 15 54, e-mail: projektyedu@opocznopowiat.pl

Koordynator projektu:Karolina Czerczak

Data dodania: 2017-09-08
Liceum dla Dorosłych

Informujemy, że zajęcia w Liceum dla Dorosłych

rozpoczynają się  15 września 2017 roku o godz. 16:00

• · prosimy o uzupełnienie w tym dniu dokumentacji w sekretariacie (zdjęcia, podania, oryginały świadectw)
  • · szczegółowy plan zjazdów –na stronie szkolnej w zakładce „SZKOŁY ZAOCZNE”
Data dodania: 2017-09-08
NARODOWE CZYTANIE 2017 W ZSPg DRZEWICY

2 września 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” S. Wyspiańskiego. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyli: przedstawicielka posła Ziemi Opoczyńskiej, władze Starostwa Powiatowego w Opocznie, Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy, uczniowie, nauczyciele, rodzice, społeczność lokalna, a nawet goście z odległych stron.

Impreza ta...

Data dodania: 2017-09-05
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy

nastąpi 4 września 2017 r. o godz. 9:00

List Ministra Edukacji Narodowej.pdf

Data dodania: 2017-08-31
SUKCESY UCZNIA NASZEJ SZKOŁY

Szymon ZawackiFoto: Marek Zwoliński

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Szymon Zawadzki z klasy IIIP zdobył brązowy medal na rozgrywanych w niemieckim Hagen w dniach 17-20 sierpnia Mistrzostwach Europy Juniorów w kajakarstwie slalomowym w konkurencji zespołowej 3 x C-1 oraz 6 miejsce indywidualnie.

To nie jedyne sukcesy tego zawodnika w pracowitym dla niego okresie wakacji. Zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów, Mistrzostwo Polski Seniorów w konkurencji zespołowej 3 x C-1 (wspólnie z absolwentami naszej szkoły Bartoszem Łęgoszem i Przemysławem Nowakiem), zajął też 4 miejsce indywidualnie na Mistrzostwach Polski Seniorów oraz 15 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Bratysławie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Data dodania: 2017-08-29