‌Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy!

Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy! Tak brzmiał tytuł uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, którą 13 października 2023 roku reprezentacja uczniów ZSP w Drzewicy miała zaszczyt poprowadzić w Starostwie Powiatowym w Opocznie. Uczniowie przygotowali występ artystyczny inspirowany szkolną lekcją, który wzbogacony został poprzez taniec latynoski mistrzyni Europy naszej utalentowanej uczennicy Zuzi Sarby z klasy 1TB, utwór autorski naszego szkolnego kompozytora Kamila Gąsieńca z klasy 2A oraz piosenki wykonane przez nasz Hubalowy zespół "Kreatywni" w składzie Martyna Łaska, Alicja Dąbrowska, Elżbieta Jędryka, Krystian Kobalczyk, Marek Sobczyk, Marcelina Fornalczyk, Aleksandra Górzynska, Agnieszka Kwiecień, Kamil Gąsieniec. W części artystycznej wystąpili ponadto: Kinga Sarwa, Zuzanna Duchnik, Weronika Kołodziejczyk, Kacper Warzecha, Kacper Badura, Gabrysia Grudziecka, Wiktoria Fijarczyk, Kinga Dobrodziej, Paweł Kwiecień, Szymon Kołodziejczyk. Całość poprowadzili niezawodni Jagoda Podogrocka i Jakub Kalużny, a nad nagłośnieniem czuwali chłopcy z klasy 5BC Dawid Gosa i Dawid Klata. Istotnym elementem uroczystości było wręczanie nagród pracownikom szkół przez starostę Marcina Baranowskiego oraz wicestarostę Marię Barbarę Chomicz, a także dyrektorów szkół i powiatowych placówek oświatowych. Tegoroczną nagrodę starosty powiatu opoczyńskiego otrzymał pan Marian Pisarski- dyrektor ZSP w Drzewicy oraz Beata Pancer - pedagog szkolny oraz nauczyciel języka niemieckiego, natomiast nagrody dyrektora ZSP w Drzewicy otrzymali Ernest Balasiński, Michał Grudziecki, Tomasz Borowiecki, Anna Kumur, Piotr Podogrocki, Justyna Małek, Andrzej Kwiecień, Waldemar Danielik, Urszula Oracz, Bożena Sarwa, Maria Mitulska. Przemawiający, wśród których znaleźli się Rafał Skoczylas, który reprezentował Ministra Roberta Telusa, Marcin Baranowski starosta powiatu opoczyńskiego, Maria Barbara Chomicz wicestarosta powiatu opoczyńskiego, Józef Róg Przewodniczący Rady Powiatu, a także Elżbieta Cichawa reprezentującą Dyrektora Delegatury Kuratorium w Łodzi Tomasza Trzaskacza, podkreślali rangę pełnienia funkcji nauczyciela, pedagoga, wychowawcy oraz docenili wkład i czas poświęcony uczniom, który stanowi bezcenną wartość daną drugiemu.

‌Życzymy wszystkim pracownikom naszej szkoły, aby niełatwa misja kształtowania młodych ludzi przyniosła jeszcze lepsze efekty oraz satysfakcję z pracy i dumę z wykonywania wyjątkowego zawodu!
-GALERIA-
Data dodania: 2023-10-13
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Data dodania: 2023-10-10
Energylandia

W dniu 28 września 2023r. uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy uczestniczyli w w wycieczce integracyjnej w parku rozrywki Energylandia w Zatorze, korzystali z wielu atrakcji dostępnych na ternie parku. Świetna zabawa, słoneczna pogoda, niezapomniane wrażenia zostaną na długo w pamięci naszych uczniów 😊

Data dodania: 2023-09-28
Międzynarodowych Targach Kolejowych . TRAKO

Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy uczestniczył w dniach 21 -22 września
2023 roku w Międzynarodowych Targach Kolejowych . TRAKO  to największe
i najbardziej prestiżowe w Polsce oraz drugie w Europie spotkanie branży transportu szynowego.
Podczas targów zaprezentowano  aktualny poziomu rozwoju systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie. W targachudział wzięło ponad 600 wystawców z 30 krajów, w tym z Austrii, Czech, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec, Szwajcarii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.
Szczególnym zainteresowaniem cieszyła sięzaprojektowana i wybudowana bydgoskiej fabryce PESA lokomotywa wodorowa- polska myśl techniczna.To nokaut dla konkurencji.Lokomotywa tankuje 175 litrów wodoru i pracuje 24 godziny bez przerwy.
            Na takich targach nie mogło zabraknąć uczniów klas kolejowych naszej szkoły. Pojechali, by wziąć udział w konkursie wiedzy o kolei.  Jechali by zdobyć jak najlepsze miejsce z marzeniami na zwycięstwo. Był to ich pierwszy ogólnopolski konkurs - i - tylko dyplom. Chciałbym podziękować naszym uczniom Jankowi Wijacie, Jakubowi Migale oraz Pawłowi Mnichowi za dużą wiedzę za odwagę i za  reprezentowanie szkoły na poziomie ogólnopolskim. Szczególne podziękowania składam dla Pani Justyny Bogusz i wszystkich  nauczycieli przedmiotów kolejowych, którzy jako mistrzowie, umieją zaszczepić swoją pasję i są kuźnią przyszłych kadr kolejowych.

Data dodania: 2023-09-25
Wycieczka na lotnisko Chopina w Warszawie

14 września 2023 nasi uczniowie, kształcący się na profilu technik eksploatacji portów i terminali mieli możliwość zobaczenia jak będzie wyglądało ich przyszłe miejsce pracy oraz wysłuchania niezwykle ciekawych i inspirujących prelekcji pracowników firmy LS Airport Services, z którą nasza szkoła ma podpisane porozumienie, osób zajmujących się obsługą lotniska.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było obejrzenie płyty lotniska wraz z omówieniem jej najważniejszych elementów, następnie udaliśmy się do sortowni bagaży, gdzie dowiedzieliśmy się jaką drogę musi odbyć każdy rejestrowany bagaż. W sposób szczególny unaoczniono nam rangę przestrzegania zasad bezpieczeństwa, która należy do najważniejszych aspektów pracy na lotnisku. Najciekawszym elementem wyjazdu było niewątpliwie zwiedzanie pokładu Dreamlinera , w tym kokpitu pilotów, kuchni pokładowej, miejsc pasażerskich. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie terminali pasażerskich i poznanie zasad odprawy podróżujących.
Dziękujemy firmie LS Airport Service za przekazanie ogromu wiedzy i doświadczenia oraz zarażanie pasją!

Data dodania: 2023-09-16