Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Pielgrzymka do Studzianny
Pielgrzymka do Studzianny

W pierwszych słonecznych dniach czerwca, kiedy myśli uczniów stopniowo wybiegają do wakacji, społeczność naszej szkoły wzięła udział w Gminnej Pieszej Pielgrzymce Młodzieży do sanktuarium w Studziannie. Każdy niósł swoje osobiste intencje i sprawy, ale tą która co roku przyświeca uczestnikom, jest dziękczynienie za mijający rok szkolny i powierzenie się Bogu na kolejne lata nauki. Uczniowie naszego technikum oraz klas 7. i 8. ze szkół podstawowych z Drzewicy, Radzic, Brzustowca i Domaszna po modlitwie ks. Proboszcza ruszyli na pielgrzymi szlak wraz ze swoimi nauczycielami oraz katechetą - ks. Michałem Kopcińskim, wikariuszem z Drzewicy. Droga upływała w radości, przy wspólnym śpiewie i modlitwie różańcowej. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza święta w studzianskiej bazylice a po niej ognisko i zabawa na placu za sanktuarium. Serdecznie podziękowanie za organizację pielgrzymki składamy Parafii Drzewica oraz władzom naszej gminy.

Data dodania: 2022-06-27