Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
Wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

W miniony piątek, 13 maja, w odpowiedzi na zaproszenia P. Posła Roberta Telusa wybrani uczniowie z naszej szkoły, pod opieką nauczyciela geografii, uczestniczyli w wyjeździe do Sejmu RP. Pierwszym punktem programu był udział w konferencji poświęconej życiu i działalności jednej z najsłynniejszych polskich mistyczek - Wandzie Malczewskiej. Konferencję otworzył poseł Robert Telus, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie i Akcji Katolickiej. Przywitał zaproszonych gości, w tym także młodzież zgromadzoną w Sali Kolumnowej. Następnie oddał głos panelistom spotkania, którzy kolejno prezentowali swoje odczyty. Byli wśród nich prof. dr hab. Dariusz Kupisz, dr Ewa Czaczkowska, ks. prof. dr hab. Marek Tatar i bp dr hab. Piotr Turzyński. Po konferencji uczniowie, wraz z przewodniczką udali się na zwiedzanie budynku sejmu, w tym także Sali Posiedzeń. W trakcie zwiedzania uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z historią Sejmu RP, zasadami i przebiegiem obrad, oraz szeregiem ciekawostek. Na zakończenie wizyty w Sejmie uczniowie mieli okazję krótko porozmawiać z P. Posłem, zrobić szereg pamiątkowych zdjęć i podziękować za możliwość wizyty i uczestniczenia w konferencji. Kolejnym punktem tego wyjazdu było zwiedzanie Łazienek Królewskich, czyli zespołu pałacowo-ogrodowego w Warszawie założonego w XVIII wieku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pogoda dopisywała, więc przyjemnie było spacerować alejkami tego zespołu, podziwiać jego założenie i obiekty architektoniczne. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć „ żelaznego” punktu każdej wycieczki, czyli wizyty w powszechnie znanej i lubianej wśród uczniów jadłodajni. Po bezpiecznej i szczęśliwej podróży do domów wróciliśmy ok. godz. 18.00.

Data dodania: 2022-05-17