Jestes tutaj: Strona glówna -> News: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w HUBALU
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w HUBALU

W środę świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej wspólnym odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie głos zabrał dyrektor szkoły p. Marian Pisarski, który wskazał na doniosłość i znaczenie tego wydarzenia, jakim było odzyskanie przez Polskę niepodległości po tak długim okresie niewoli. Podkreślił konieczność dbania o suwerenność i niepodległość naszego kraju szczególnie w obliczu pojawiających się obecnie zagrożeń. Następnie prowadzący akademię uczniowie – Martyna Pawul      i Jakub Kalużny przybliżyli zebranym  historię dróg Polaków do niepodległości. Padły ważne daty, nazwiska i wydarzenia z tamtych lat. Pieśni wojskowe wspaniale zaśpiewała dla nas Julia Mastalerz. Była to poetycko – dźwiękowa wyprawa pomiędzy wersy wybitnej polskiej poezji poetów-żołnierzy, których los rzucił w wir wojny, okupacji. Kolejnym elementem artystycznej oprawy tego święta była recytacja wybranych wierszy o Polsce. Swoją ich interpretację zaprezentowali dla nas Aleksandra Bandurska, Agnieszka Kasicka, Dziurzyńska Zuzanna i Michał Bogatek. Na koniec powróciliśmy do akcentów muzycznych. Chór w składzie: Martyna Pawul, Aleksandra Pawul, Małgorzata Wójcik, Gabriela Noga i Magdalena Szpocińska zaśpiewał dla nas dwa nostalgiczne utwory, które wprowadziły zebranych w nastrój zadumy nad losami naszej ojczyzny i troski o nią. Sztandar szkoły na akademii godnie prezentował 3 osobowy poczet sztandarowy: Aleksandra Kwiecień, Oskar Gapys      i Małgorzata Wójcik. W tym miejscu chcielibyśmy też podziękować tym uczniom, których na uroczystości szkolnej widać nie było, ale efekty ich pracy już tak. Dziękujemy zatem Hubertowi Kobylarczykowi oraz Dawidowi Klacie za obsługę sprzętu muzycznego i nagłośnienia. Marii Szymańskiej, Magdzie Kędzierskiej, Filipowi Pękali i Mateuszowi Kasickiemu  za przygotowanie oprawy wizualnej i stosowny do obchodzonej rocznicy wystrój sali. I na koniec z kronikarskiego już tylko obowiązku chcielibyśmy podziękować nauczycielom naszej szkoły p. Waldemarowi Danielikowi i p. Annie Pietrasik za pomoc uczniom w przygotowaniu tej uroczystości i czuwaniu nad całością.

Data dodania: 2021-11-10