Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Targi Kolejowe „TRAKO”
Targi Kolejowe „TRAKO”

Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy został zaproszony przez firmę Intercity na targi kolejowe „TRAKO”. Zapraszająca nas firma zagwarantowała nam bezpłatny pobyt na targach oraz powrót do Opoczna pociągiem tejże firmy. Spotkanie branży kolejowej, które odbyło się w Gdańsku to największe i najbardziej prestiżowe targi związane z branżą transportu kolejowego w Polsce oraz jedne z większych w świecie.

Do Gdańska przyszli Technicy Transportu Kolejowego pojechali pociągiem. Przyjemna i szybka podróż z Opoczna do Gdańska.

Piątek 24 września poświęcony był młodzieży, był to Dzień Edukacji w branży transportu kolejowego. Wystawcy prezentowali podczas niego najciekawsze oferty pracy, staży i praktyk. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniej wymiany informacji z potencjalnymi pracodawcami. Podczas kilku godzin pobytu na targach nasi uczniowie uczestniczyli w prelekcji oraz warsztatach przygotowanych specjalnie z myślą o osobach poszukujących pracy w branży.

Hitem na targach był pierwszy na świecie pasażerski pociąg wodorowy, który podczas TRAKO zaprezentowała firma Alstom. Pociąg jest wyposażony w ogniwa paliwowe do przetwarzania wodoru w energię elektryczną. Jest cichy, porusza się znacznie płynniej niż jednostki spalinowe. Co najważniejsze jest w pełni bezemisyjny – emituje jedynie parę wodną i wodę.

„Wodorową” nowością na targach była też lokomotywa manewrowa z ogniwami wodorowymi od bydgoskiej PESY, jest to pierwszy taki pojazd wyprodukowany w Polsce.

Po zakończeniu pobytu na targach nasza młodzież zwiedzała stare miasto w Gdańsku, a spośród ogromnej rzeszy zwiedzających Starówkę wyróżnialiśmy się pięknymi szkolnymi strojami.

Powrót do Opoczna pociągiem Pendolino okazał się jeszcze szybszą i jeszcze przyjemniejszą podróżą. Polecam.

Organizacja wyjazdu była możliwa dzięki wsparciu władz Powiatu Opoczyńskiego oraz Rady Rodziców Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w umożliwieniu udziału w targach naszym uczniom - całemu zarządowi powiatu,  a w szczególności Panu Staroście – Marcinowi Baranowskiemu, Pani Wicestaroście – Marii Barbarze Chomicz, jak również Pani Agnieszce Wolskiej – Przewodniczącej Rady Rodziców.

Data dodania: 2021-09-29