Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Studniówka
Studniówka

Studniówka w jedną noc - a wspomnienia na całe życie…

W sobotę 28 stycznia 2012r. na balu studniówkowym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy bawiło się ponad 150 osób. Wśród zaproszonych gości byli: wicestarosta powiatu opoczyńskiego Marcin Baranowski, Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski z małżonką, Komendant Komisariatu Policji w Drzewicy Wojciech Dworak z małżonką, nauczyciele, uczniowie klas: III P , III R oraz IV technikum.

Uroczystość, która rozpoczęła się punktualnie o godzinie 19.00 poprowadzili: Paulina Noga z klasy III P, Paulina Wołynkiewicz z klasy III R i Dominik Niemirski z klasy IV technikum. Jak staropolska tradycja nakazuje po przemówieniu pani dyrektor Grażyny Wójcik zawierającym słowa: „Poloneza czas zacząć…”, oficjalnie rozpoczęto bal studniówkowy. Polonez wykonany przez grupę uczniów przygotowanych przez panią Alinę Szymańską zachwycił wszystkich. Zgromadzeni z ogromną uwagą i serdecznością przyjęli słowa wicestarosty Marcina Baranowskiego i Burmistrza Janusza Reszelewskiego. Wdzięczni rodzice w swoim przemówieniu wyrazili podziękowania skierowane na ręce nauczycieli za trud kształcenia i wychowania. Uczniowie wręczyli piękne kompozycje kwiatowe dla dyr. Grażyny Wójcik, Moniki Machuli, wychowawcom klas panu Waldemarowi Danielikowi, Jarosławowi Bednarczykowi, Grzegorzowi Januszewskiemu oraz kosze słodyczy dla projektantów i wykonawców przepięknej dekoracji na sali balowej: panu Andrzejowi Królowi i pani Annie Pomykale.  Przed północą nieoczekiwanie na parkiecie pojawiła się grupa uczniów, którzy wykonali żywiołowo  dynamiczny układ taneczny. Ku zaskoczeniu nauczycieli i zgromadzonych gości okazało się, że układ ten powtórzono ponownie z udziałem „nieprzygotowanych” do tej niespodzianki zaproszonych gości i nauczycieli. Okazało się, ku zaskoczeniu wszystkich,  że Ci wydawało się „nieprzygotowani” , wywołani  znienacka do tablicy, wirowali w rytmie muzyki i czuli się mistrzami parkietu. Gromkie brawa i okrzyki zachwytu były super nagrodą dla tańczących i organizatorów tej niespodzianki.

Młodzież ZSP w Drzewicy sprawną organizacją, dyscypliną, kulturą zachowania, wspaniałą zabawą zasłużyła sobie na najwyższe pochwały.

Tak wspaniały  bal trwający jedną noc zjednał wszystkich, zintegrował zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów, rodziców i na pewno pozostanie w pamięci na całe życie.

Data dodania: 2012-01-31