Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Wizyta młodszych kolegów w naszej szkole
Wizyta młodszych kolegów w naszej szkole

W ubiegły wtorek naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Grażyną Gruszecką oraz p. Małgorzatą Komar.

Pan Dyrektor zapoznał młodzież z aktualną ofertą dydaktyczną szkoły, szczególnie akcentując profile zawodowe oraz kierunki przyszłości. Ponadto, nasze młodsze koleżanki oraz koledzy mogli zajrzeć do każdej sali, zobaczyć od kulis bazę dydaktyczną każdego profilu, poznać kadrę nauczycielską i choć przez chwilę poczuć atmosferę panującą na poszczególnych lekcjach.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczącej współpracy z lokalnymi i okolicznymi firmami oraz przedsiębiorstwami, poprzez organizowanie praktyk zawodowych, jak również zasad otrzymywania stypendiów naukowych w naszej szkole.

Wizyta młodzieży ukierunkowana była na preorientację zawodową oraz integrację międzypokoleniową, miała na celu pomóc młodzieży w wyborze kierunku dalszego kształcenia oraz zawodu, a tym samym odnalezienia się na rynku pracy.

Wyrażamy nadzieję, że podczas tego spotkania uczniowie uzyskali podpowiedź do podjęcia decyzji, aby to właśnie w przyszłości przekroczyć progi naszej szkoły.

=Galeria=

Data dodania: 2021-09-15