Jestes tutaj: Strona glówna -> News: "Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg"
"Broni nie złożę. Munduru nie zdejmę. Tak mi dopomóż Bóg"

Minęło już 81 lat od bohaterskiej śmierci majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala".
 Z tej okazji uczniowie Technikum  Kamil Jakubczyk i Mateusz Kozłowski oraz dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy wzięli udział w uroczystościach upamiętniających rocznicę śmierci patrona szkoły.
Skromne ( pandemiczne) obchody rozpoczęła Msza św.  w Bazylice w Studziannie. Następnie delegacje złożyły wieńce i znicze przy szańcu Hubala w Anielinie.
Bohater naszej opoczyńskiej ziemi, bohater Polski, zginął  na skraju lasu, 30 kwietnia 1940 roku. Ostatni oficer wojny obronnej, znakomity kawalerzysta i dowódca pierwszego polskiego oddziału partyzanckiego. To Hubal i jego żołnierze sprawili,
że kampania wrześniowa skończyła się tu na ziemi opoczyńskiej dopiero 30 kwietnia 1940 roku.

Marian Pisarski

Data dodania: 2021-05-03