Jestes tutaj: Strona glówna -> News: INNE ZAKOŃCZENIE W HUBALU
INNE ZAKOŃCZENIE W HUBALU

Tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego przez maturzystów zapisze się na trwałe w dziejach szkoły.  Cóż?   Tak bywa… Wszystko było zaplanowane, jednak życie napisało własny scenariusz.
Cały rok i prawie połowa ubiegłego roku szkolnego nie przychodziliście do szkoły.
.
W szkole wyremontowane sale lekcyjne i korytarze świecą pustkami, bez uczniów
i bez nauczycieli.

Miała być studniówka, nie było
Miał być polonez, nie było.
Nie było też ostatniego dzwonka. Nie było wprowadzenia i wyprowadzenia sztandaru. Nie było zwykłego pożegnania przez koleżanki i kolegów z młodszych klas.
Nie było pożegnania przez nauczycieli i dyrekcję.

30 kwietnia 2021 rok był dniem szczególnym.  Mam nadzieję, że zapadnie on na długo w Waszej pamięci. Może po latach z „łezką w oku" patrząc na zdjęcia
w maseczkach będziecie wspominać te lata i to zakończenie.  Będziecie wspominać , nauczycieli  i wychowawców, kolegów i koleżanki.
Przecież to tutaj zrodziły się odkrycia, emocje, przyjaźnie czy też uczucia.
Choć nikt z nas tego nie chciał, to tak się złożyło, że tu chodziliście w maseczkach, przechodziliście dezynfekcję. Tu poznaliście nową formę edukacji „Zdalne nauczanie”.

W szkole przez cały okres edukacji wszyscy starali się, by dostarczyć Wam nie tylko wiedzę, ale też umiejętność odróżniania dobra od zła i uwrażliwić Was na drugiego człowieka. Pamiętajcie, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, ale mieć na uwadze dobro innych. W życiu bardzo ważnym jest drugi człowiek, nie omijajcie go nigdy. Pamiętajcie o tym.

Dzisiaj, kiedy nadszedł czas rozstania życzę Państwu, aby doświadczenia zdobyte
w szkole, dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Jeżeli znacie port, do którego dążycie to zawsze pomyślne wiatry będą Wam wiały.  Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się przestrzegać zasad moralnych.

Ale w Życiu jak to w życiu, coś się zaczyna i coś się gdzieś kończy. Taka jest kolej rzeczy i taki jest jej porządek. Fragment Waszej drogi życiowej związany z tą szkołą. Szkołą im. HUBALA, nieubłaganie dobiegł końca.

Przed Wami jeszcze niejeden egzamin i niejedno wyzwanie, ale niewątpliwie ten sprawdzian, to jeden mały krok do Waszego lepszego jutra. Jestem przekonany, że dacie radę, że pokonacie stres, bo przecież przez cały okres nauki i nie tylko, różne przeszkody już pokonaliście.

Życzę Powodzenia.

Marian Pisarski