Jestes tutaj: Strona glówna -> News: „MARZYCIELSKA POCZTA” W HUBALU
„MARZYCIELSKA POCZTA” W HUBALU

Dzieci listy piszą! Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Marzycielska Poczta”.

9 grudnia 2019 roku o godzinie 13:00 w sali numer 32 pisaliśmy listy i tworzyliśmy kartki dla chorych dzieci z „Marzycielskiej Poczty”.

Ponadto zaprosiliśmy do naszej szkoły uczniów klasy piątej ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy wraz z panią Katarzyną Fatalską.

Podczas poznawania bohaterów Marzycielskiej Poczty zauważyliśmyJulię Przykorzyńską. Dziewczynka cierpi na jedną z najrzadszych chorób na świecie. Nie ma na nią jeszcze lekarstwa. W wyniku licznych problemów zdrowotnych i „klątwy Ondyny”, Julka musi każdej nocy oddychać przez respirator i poruszać się na wózku. Dziewczynka nie może chodzić do szkoły, przez co bardzo brakuje jej kontaktu z innymi. Postanowiliśmy przygotować dla niej listy oraz kartki.

Na początek wysłuchaliśmy prezentacji przygotowanej przez Julię Łaską pt. „Pomaganie innym- czy i dlaczego warto?” i zapoznaliśmy się z ideą „Marzycielskiej Poczty”, a następnie zabraliśmy się za tworzenie przepięknych kartek oraz pisanie listów.

Panująca wtenczas atmosfera była serdeczna i przyjacielska, a pisanie listów umilił nam słodki poczęstunek w postaci domowych babeczek😊

Mamy nadzieję, że udało nam się sprawić przyjemność Julii w ten szczególny, świąteczny czas.

Nad całym przedsięwzięciem czuwały panie: Anita Lach, Katarzyna Fatalska oraz uczennica Julia Łaska (III TLg).

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Julia Łaska

Data dodania: 2019-12-19