Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Podniosłe rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020!
Podniosłe rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020!

Wraz z brzmieniem pierwszego dzwonka rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

2 września 2019 roku grono pedagogiczne na czele z dyrektorem Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy Marianem Pisarskim, uczniowie oraz zaproszeni goście dokonali uroczystego otwarcia nowego roku szkolnego 2019/2020. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. pan Rafał Skoczylas, który reprezentował Posła na Sejm RP Roberta Telusa i w jego imieniu odczytał list gratulacyjny, radna powiatu opoczyńskiego pani Maria Witkowska, która reprezentowała starostę opoczyńskiego pana Marcina Baranowskiego, prezes PKP Intercity Remtrak pan Zbigniew Ciemny oraz pan Zbigniew Gretka prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich. Uroczystość poprowadziła Julia Łaska - uczennica trzeciej klasy technikum, po czym głos zabrał pan dyrektor, dziękując wszystkim za przybycie oraz podkreślając wagę relacji i współpracy z firmą PKP Remtrak Intercity. Następnie głos zabrał pan Zbigniew Gretka, prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich oraz "dobry duch" naszej szkoły, który wręczył laureatom konkursu papieskiego o Janie Pawle II - Julii Łaskiej (3TL) oraz Michałowi Larencie (3P) nagrody w postaci plecaków oraz majowego wyjazdu do Rzymu, a także podziękowania z rąk samego kardynała Stanisława Dziwisza. Spośród trzech tysięcy prac wyłoniono czternaście najlepszych, w których znalazły się prace dwojga naszych uczniów. Laureatom gratulujemy! W dalszej części uroczystości głos zabrała pani Maria Witkowska, absolwentka naszej szkoły, która wspominała czasy swojej edukacji, stwierdzając, że był to wspaniały okres, a szkoła okazała się dobrym wyborem. Na koniec pan dyrektor Marian Pisarski wzniosłym akcentem, jakim było rozbrzmienie pierwszego dzwonka, otworzył rok szkolny 2019/2020! Mamy nadzieję, że będzie on równie owocny jak poprzedni, a naszym uczniom życzymy powodzenia!

Karolina Biazik

Data dodania: 2019-09-03