Jestes tutaj: Strona glówna -> News: CZYTAMY W ORYGINALE
CZYTAMY W ORYGINALE

Tym razem w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych

W dniu 04.06.2019r. bajkowe spotkanie w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych poprowadziły uczennice naszej szkoły: Julia Łaska z klasy II Technikum oraz tegoroczna maturzystka i absolwentka liceum ogólnokształcącego – Agata Bogatek. Dziewczyny wcieliły się w różne role i w języku angielskim przeczytały młodszym koleżankom i kolegom kilka ciekawych historyjek.

Uczennice przeprowadziły warsztaty językowe dla klas I-III. Zainteresowanie                                    i zaangażowanie dzieci było ogromne. Uczniowie mieli możliwość rywalizacji w grupach, ponieważ starsze koleżanki przygotowały dla nich urozmaicone i pomysłowe quizy oraz nagrody.

Zajęcia miały na celu rozwijanie, rozbudzanie zainteresowań i uzdolnień w zakresie znajomości języka angielskiego dzieci, wyłonienie uzdolnionych językowo uczniów, motywowanie do nauki języka angielskiego oraz stworzenie możliwości sprawdzenia posiadanej wiedzy.

Przedszkolaki natomiast wysłuchały kilku opowieści, których bohaterami byli miś i gąsienica.                             Zajęcia zostały przeprowadzone z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych. Dzieci wzięły udział w quizach sprawdzających zrozumienie bajek i otrzymały pamiątkowe pieczątki oraz kolorowanki.

Były to już drugie z cyklu warsztaty językowe z najmłodszymi. Przypomnijmy, że pierwsze miały miejsce w Przedszkolu samorządowym w Drzewicy a inicjatorką całego projektu jest nauczycielka języka angielskiego Magdalena Drążkiewicz, która czuwała nad całokształtem wydarzenia.

Magdalena Drążkiewicz

Data dodania: 2019-06-07