Jestes tutaj: Strona glówna -> News: DZIEŃ OTWARTY W HUBALU 2019
DZIEŃ OTWARTY W HUBALU 2019

Dzień 22 maja 2019 roku był dla uczniów drzewickiego Hubala, nauczycieli, pracowników szkoły oraz dyrekcji dniem szczególnym. To właśnie w środowy poranek gościliśmy w naszej szkole uczniów klas ósmych oraz gimnazjum. Drzwi naszej szkoły były szeroko otwarte dla przyszłych uczniów, a my dołożyliśmy wszelkich starań, aby spędzili oni z nami niezapomniane, ciekawe oraz przyjemne chwile w swojej, być może, przyszłej szkole średniej.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli Hubala, mogliśmy pokazać przybyłym gościom pracownie, sale, eksponaty oraz przedstawić ofertę kształcenia na rok 2019/2020, jak również dorobek oraz osiągnięcia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Dzień Otwarty rozpoczął się ciepłym przywitaniem dyrekcji szkoły, a następnie uczniowie podzieleni na grupy, zostali oprowadzeni po wszystkich atrakcjach przez hostessy i hostmanów z „Hubala”.

Młodzież mogła odwiedzić:

• Biuro Poselskie, w którym zasiadły radne I kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Drzewicy - Gabriela Noga (I TLg) i Martyna Oracz (I P),
  • Sale gimnastyczne, gdzie uczestniczyli w torze przeszkód, a także w pokazie samoobrony,
  • Pracownię informatyczną – w której uczniowie technikum informatycznego przygotowali pokaz robotyki oraz turniej gier komputerowych League of Legends,
  • Salę matematyczną, w której wytężali umysł i rozwiązywali zadania algebraiczne,
  • Pracownie językowe – gdzie można było wziąć udział w karaoke oraz w zabawach językowych z zakresu języka angielskiego lub niemieckiego,
  • Salę przyrodniczą – która stwarzała okazję do udziału w ciekawych doświadczeniach z biologii i chemii oraz pokazach i konkursach z zakresu geografii,
  • Salę historyczną –  gdzie można było obejrzeć wystawę zabytkowych sprzętów wojskowych, wśród których były m. in. sprzączki, strzelby, hełmy, a także pociski. Po wyrazach twarzy uczestników było widać, że są oni bardzo zainteresowani eksponatami pochodzącymi z kolekcji jednego z nauczycieli - Pana Radosława Smolarka,
  • Pracownię logistyczną, w której uczniowie technikum zaprezentowali kierunek technik logistyk oraz przygotowali ciekawe zadania

Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących aktualnej oferty kształcenia.
   Ten dzień był dla nas ogromnym przeżyciem, gdyż spędziliśmy go inaczej niż zwykle. Był on szczerym potwierdzeniem tego, że uczniowie i nauczyciele naszej szkoły tworzą prawdziwą, przyjazną i rodzinną atmosferę. Nasza szkoła jest bowiem miejscem dla każdego.
   Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli odwiedzić drzewickiego Hubala. Serdecznie dziękujemy gimnazjalistom, ósmoklasistom oraz ich opiekunom.

Do zobaczenia we wrześniu! 😊

Julia Łaska,  kl. II TLg