Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Leźnica Wielka
Leźnica Wielka

Dzień Otwartych Koszar - Leźnica Wielka

Dnia 24 maja 2019 uczniowie naszej szkoły (kl. I-II) wraz z grupą uczniów LO z Opoczna udali się na wycieczkę do Leźnicy Wielkiej koło Łęczycy, gdzie odbywał się Dzień Otwartych Koszar w pułku lotniczym. Jest to 1 Batalion Kawalerii Powietrznej wchodzący w skład tomaszowskiej 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.  Jednostka dysponuje helikopterami. Są wśród nich egzemplarze nowe, ale można było też zobaczyć stare – sprzed 30-50 lat. Jeden z nich służył kiedyś Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II podczas jego pielgrzymek do Polski.

Atrakcją dni otwartych były wystawy różnych jednostek wojskowych, policyjnych i obrony terytorialnej, pokazy komandosów, skoki spadochroniarzy oraz możliwość obejrzenia z bliska różnego rodzaju sprzętu – helikopterów (w tym amerykańskiego Apache’a i Black Hawka), wozów terenowych, wozów strażackich.

Po wielodniowych deszczach majowych w tym dniu wody ustąpiły i zapanowała piękna, słoneczna pogoda. Piknik był bardzo udany, a jego punktem kulminacyjny był przelot helikopterem jako nagroda za udział w konkursie plastycznym na temat wojska. Z naszej szkoły aż cztery osoby miały możliwość skorzystania z tej niecodziennej atrakcji: Filip Kopczyński - kl. I T, Gabriela Noga – kl. I T, Zuzanna Oracz – kl. II P i Magdalena Białek – kl. II P.

Data dodania: 2019-06-01