Jestes tutaj: Strona glówna -> News: DZIEŃ ABSOLWENTA ORAZ DZIEŃ PATRONA W „HUBALU”
DZIEŃ ABSOLWENTA ORAZ DZIEŃ PATRONA W „HUBALU”

Piątkowy dzień 26 kwietnia 2019 roku był dla absolwentów „Hubala” dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Absolwenta połączony z Dniem Patrona Szkoły.

Na początku Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy - Marian Pisarski wygłosił przemówienie i serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości. W zacnym gronie zaproszonych znaleźli się: Radna Powiatu Opoczyńskiego - p. Grażyna Wójcik, z-ca Burmistrza Drzewicy - p. Dominik Niemirski, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy - p. Agnieszka Brola, Dyrektor SP im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy - p. Małgorzata Kuchenbecker, Kierownik Filii Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Drzewicy - p. Inga Świderczak, przedstawicielki Rady Rodziców - Anna FrączakJolanta ZdziaszekAgnieszka Abramczyk oraz nauczyciele i uczniowie drzewickiego „Hubala”.

W związku z Dniem Patrona, podczas uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie dorocznego konkursu wiedzy o życiu i działalności mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez uczennicę kl. II TLg Julię Łaską przy wsparciu nauczycieli: pana Waldemara Danielika oraz pana Andrzeja Kwietnia. Laureatami zostali: I msc – Kacper Chałubiński, kl. II P, II msc – Dominika Maicka, kl. II T, III msc – Kacper Kumur, kl. II P.

W dalszej części uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru przez maturzystów młodszym kolegom, którzy z ogromną powagą i dumą odebrali ten symbol Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy.

Jak co roku Starosta Powiatu Opoczyńskiego ufundował nagrodę dla najlepszego absolwenta. W tym roku nagrodę tę, przy dźwięku werbli otrzymał uczeń kl. IV TLg - Igor Ptaszek. W imieniu Starosty Pana Marcina Baranowskiego, nagrodę wręczyła radna Powiatu Opoczyńskiego – p. G. Wójcik, przypominając słowa skierowane do absolwentów podczas Studniówki, serdecznie gratulując i życząc jak najlepszych wyników na maturze.

Świadectwa ukończenia szkoły z wyróżnieniem i nagrody otrzymali też:

• Damian Zdziaszek kl. IV TLg
  • Michał Frączak kl. IV TLg
  • Weronika Paluchiewicz kl. III P

Za dobre wyniki w nauce nagrodzeni zostali: Adam Madzio, Paweł Kowalski, Łukasz Abramczyk, Mateusz Jędrasik, Julia Żuczkowska, Agata Bogatek, Aleksandra Abramczyk.

Nagrody za zaangażowanie w życie szkoły otrzymali: Damian Zdziaszek, Michał Frączak, Adam Madzio, Paweł Kowalski, Łukasz Abramczyk, Albert Bąkiewicz, Mateusz Jędrasik, Agata Bogatek, Aleksandra Abramczyk.

Nagrody za osiągnięcia sportowe: Łukasz Abramczyk, Laura Madzio, Bartłomiej Nawrocki, Łukasz Niedziałkowski, Karol Szpinek, Michał Szymański, Patrycja Wiśniewska, Paweł Witkowski, Marcin Worach, Mateusz Jędrasik, Aleksandra Abramczyk.

W tym dniu szkołę kończyli również słuchacze Liceum dla dorosłych. Wyróżnienia za dobre wyniki w nauce otrzymały, z rąk opiekuna grupy – p. wicedyrektor Anny Niemczyk – Więckowskiej, panie: Anna Barul, Izabela Salwiak, Barbara Matuszczak oraz Iwona Stępniak.

Przemówienie w imieniu absolwentów wygłosili: Agata Bogatek i Karol Szpinek, dziękując dyrekcji, nauczycielom, a przede wszystkim wychowawcom – p. Edycie Bartos i p. Waldemarowi Danielikowi.

Głos zabrał również zastępca Burmistrza Drzewicy - pan Dominik Niemirski, który wspominając swoją maturę w tej szkole, w ciepłych słowach dodał abiturientom otuchy i życzył satysfakcjonujących wyników na egzaminie dojrzałości.

Po części oficjalnej nadszedł czas na program artystyczny dedykowany abiturientom, a w nim piosenka – znakomicie wykonana przez Aleksandrę Łęgosz z kl. 3 Tlg, scenka pt. „Egzamin”- fenomenalnie wykonana przez Dawida NeskęNikodema KmitęDominika Bogatka oraz Julię Łaską z kl. 2 TLg, pamiątkowe slajdy, na których znaleźli się absolwenci w swoich (być może) przyszłych rolach życiowych.

Akademię poprowadziła Julia Łaska uczennica kl.2 TLg.

Abiturienci, nauczyciele oraz goście zostali zaproszeni na poczęstunek - tradycyjną już „hubalową” grochówkę oraz tort-niespodziankę.

Program przygotowali uczniowie klas II P, II T  i III T pod kierunkiem pana Waldemara Danielika, pana Piotra Podogrockiego oraz uczennicy Julii Łaskiej.

Julia Łaska

Uczennica kl. 2 TLg