Jestes tutaj: Strona glówna -> News: MŁODZIEŻOWI RADNI Z „HUBALA”
MŁODZIEŻOWI RADNI Z „HUBALA”

05 kwietnia 2019 r. dokonaliśmy wyborów młodzieżowych radnych do I Sesji Dzieci i Młodzieży w Drzewicy.  Podczas czerwcowych obrad ZSPg reprezentować będą Gabriela Noga – uczennica klasy I Tlog oraz Martyna Oracz – uczennica klasy I lo. Tematem przewodnim czerwcowej sesji będzie tegoroczna rocznica 590-lecia uzyskania przez Drzewicę praw miejskich.

Poszczególne szkoły z gminy Drzewica otrzymały w 15-osobowej radzie liczbę miejsc zależną od liczebności szkoły. Nasza szkoła miała do obsadzenia 2 miejsca. Nasi radni będą oczywiście najstarsi. Liczymy, że dadzą radę i dobry przykład młodszym "samorządowcom".

Kampania wyborcza trwała przez cały marzec.  Do walki stanęły cztery komitety wyborcze.

Komisję Wyborczą utworzyli uczniowie klas III-IV technikum z przewodniczącym Damianem Zdziaszkiem (kl. IV tech.) na czele.  Lista wyborców, karty do głosowania, urna wyborcza, oprawa  "lokalu wyborczego" - wszystko udało się zorganizować w pełni profesjonalnie. Głosowanie odbywało się podczas trzech przerw lekcyjnych.

Zwycięskim "politykom"  gratulujemy.  Od połowy kwietnia zaczynają szkolenia w gminie, a potem - do pracy samorządowej!

Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację wyborów oraz p. Andrzejowi Kwietniowi – nauczycielowi, który czuwał nad realizacją projektu na etapie szkolnym.

wybory_wyniki

Data dodania: 2019-04-11