Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Ślubowanie klas pierwszych
Ślubowanie klas pierwszych

Uczniowie ZSP w Drzewicy ślubowali stać na straży honoru i dobrego imienia szkoły…

Wiadomo, że piękną tradycją wielu szkół jest ślubowanie klas pierwszych.

Taka uroczystość połączona z Akademią Policyjną odbyła się 20 października 2011r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Miała ona bardzo ciekawy przebieg, oprawę multimedialną i program artystyczny. Przybyłych gości: szefa Policji Powiatowej w Opocznie –Janusza Mygę oraz komendanta policji w Drzewicy – Wojciecha Dworaka powitała dyrektorka szkoły Monika Machula.

Akademię przygotowali uczniowie kasy I i II  policyjnej pod kierunkiem wychowawczyń Grażyny Wójcik i Elżbiety Woźniak.

Program artystyczny składał się ze scenek kabaretowych, których głębsze przesłania dotyczyły problemów związanych z edukacją, tolerancją, altruizmem, potrzebą niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz z pokazu musztry.

Natomiast klasa III policyjna z wychowawcą Waldemarem Danielikiem zaprezentowała

prezentację multimedialną ukazująca „życie kas policyjnych”, czyli zajęcia pozalekcyjne związane z poznawaniem specyfiki pracy policji, wyjazdy do szkół policyjnych i innych ośrodków szkolenia. Ślubowanie poprowadziła pani dyrektor Monika Machula podkreślając wagę słów, które zobowiązują uczniów do odpowiedzialnych, koleżeńskich i honorowych postaw. Wszyscy uczniowie klasy o profilu policyjnym i ratownictwa medycznego podczas ślubowania zaprezentowali się w jednolitych strojach z logo klasy, którą reprezentują.

Młodzież pierwszej klasy policyjnej przez najbliższe trzy lata będzie nie tylko zgłębiać tajniki służb mundurowych, ale również dawać przykład dobrej, obywatelskiej postawy.

Data dodania: 2011-10-27