Jestes tutaj: Strona glówna -> News: "Masz głos, masz wybór"
"Masz głos, masz wybór"

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
 w Drzewicy po udziale w warsztatach zorganizowanych w ramach akcji „Masz głos, masz wybór” przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów w Łodzi postanowili powołać szkolny komitet organizacyjny w składzie: Kinga Stępień, Kamila Nadolska, Anna Kowalska, Ewelina Pogorzała, Monika Stefańska, Karolina Grabska, Ernest Balasiński, Adrian Kobyłka, Damian Spinek, Krzysztof Matuszczak, którego liderem został Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Dominik Niemirski. Komitet działał pod opieką nauczycieli Ilony Długosz (Opiekuna Samorządu Uczniowskiego) i Andrzeja Kwietnia (nauczyciela wiedzy o społeczeństwie). Zaplanowana przez młodzież debata kandydatów na urząd burmistrza gminy i miasta Drzewica niestety z przyczyn organizacyjnych nie mogła się odbyć. Nieudany start z debatą nie zniechęcił młodzieży do dalszych działań. W ramach akcji tuż przed wyborami samorządowymi przeprowadzili działania profrekwencyjne. Rozwiesili na terenie całej gminy i miasta plakaty, które zachęcały do świadomego wyboru radnej lub radnego. Największym zainteresowaniem cieszyły się długopisy, znaczki i ulotki, które zostały wykorzystane podczas happeningu na miejscowym placu targowym. Między innymi dzięki działaniom młodzieży podczas niedzielnych wyborów frekwencja wyniosła prawie 64%. Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc w przeprowadzonych działaniach ks. proboszczowi Adamowi Płuciennikowi, Lokalnej Grupie Działania „Nad Drzewiczką” oraz Tygodnikowi Opoczyńskiemu.

Data dodania: 2010-12-10