Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Dzień Edukacji Narodowej 2011
Dzień Edukacji Narodowej 2011

„Gdyby wziąć wszystkie uśmiechy dziecięce,
Uśmiechy kwiatów i uśmiechy ptaków,
Powstałby wiersz o nauczycielu”
J. B. Ożóg

Te właśnie słowa stały się inspiracją do uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W środę 12.10 o godzinie 11.00 uczniowie wraz z nauczycielem fizyki Andrzejem Królem i polonistą Kamilem Ferensztajnem zaprosili na ciekawą akademię, która pozwoliła zebranym na powrót do lat dziecięcych. Aktorzy (licealiści) wcielili się w role uczniów Szkoły Podstawowej i z wrodzonym wdziękiem odegrali swoje role. Zaskakujące było to, że postaci zwracały się do Wyroczni, która swoimi przepowiedniami pomagała im ukazać radości i rozterki uczniowskie i nauczycielskie. Całość uzupełniały dowcipne   i refleksyjne piosenki. W taki sposób pragnęli podziękować gronu pedagogicznemu oraz innym pracownikom naszej szkoły za trud pracy, podzielili się radością, a także złożyli najszczersze życzenia.

Program artystyczny wywoływał salwy śmiechu i został nagrodzony gromkimi brawami. Program powstał dzięki: Alinie Kołodziejczyk, Ewelinie Łasce, Karolinie Dziurzyńskiej, Patrycji Ziębie, Paulinie Wołąkiewicz, Monice Błaszczyk, Marcie Bazińskiej, Sylwii Zapale, Natalii Kwaśniak, Żanecie Struzik

Później głos zabrała Pani Dyrektor Monika Machula oraz zaproszeni goście W tym roku obchody tego święta uświetniło przybycie byłych pracowników.

Kolejnym punktem programu były życzenia i kwiaty dla nauczycieli od Samorządu uczniowskiego.

Prócz życzeń były nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor. Wśród nagrodzonych znaleźli się: p.Elżbieta Woźniak, p. Grażyna Wójcik, p.Anna Kumur, p. Grzegorz Januszewski, p. Piotr Podogrocki, p. Anna Niemczyk Więckowska, p. Radosław Smolarek, p. Andrzej Król, p. Jarosław Bednarczyk, p. Kamil Ferensztajn. Nagrodę Starosty otrzyma w tym roku p. Waldemar Danielik.

Data dodania: 2011-10-27