Jestes tutaj: Strona glówna -> News: DZIEŃ OTWARTY w „Hubalu”
DZIEŃ OTWARTY w „Hubalu”

25 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy miał miejsce Dzień Otwarty. Przybyli do nas uczniowie gimnazjów m. in. w Drzewicy, Poświętnym i Wygnanowie.
Powitanie gimnazjalistów przez społeczność szkolną z dyrektorem M. Pisarskim jako gospodarzem obyło się na Orliku przy ZSPg.
Przez kilka godzin miały miejsce zajęcia pokazowe:

• Pani Barbara Stępień – rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Opocznie zachęcała do nauki w klasie LO o profilu policyjnym
  • w sali do nauki j. angielskiego gimnazjaliści mieli szansę pobawić się w karaoke po angielsku
  • na warsztatach logistycznych – zainteresowani mogli poznać specyfikę zajęć w tym zawodzie
  • w sali historycznej zaprezentowana została próbka pasji kolekcjonerskiej (militaria, historia wojskowości)
  • w pracowni przyrodniczej – można było zobaczyć, jak ciekawie wygląda nauka biologii czy geografii
  • w pracowni informatycznej – zaproponowaliśmy naszym gościom udział w konkursie gier komputerowych oraz pokazaliśmy roboty wykonane w tej właśnie pracowni
  • w sali polonistycznej – poprzez ciekawe warsztaty literackie zachęcaliśmy do kierunku humanistycznego
  • na siłowni – pokazy sportowe oraz pokaz samoobrony

Bardzo ciekawie zaprezentowali się uczniowie naszej Branżowej Szkoły, którzy urządzili na holu swoje stanowiska firmowe: fryzjerskie, piekarnicze, kucharskie. Ogromną atrakcją okazała się możliwość skorzystania z usług fryzjerskich (popularna zwłaszcza  wśród gimnazjalistek) oraz możliwość skosztowania świeżo wypieczonego chleba lub pysznych naleśników.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy z zaangażowaniem podjęli się organizacji Dnia Otwartego.
Dziękujemy też gimnazjalistom i ich opiekunom za odwiedziny i liczymy na to, że zainteresowała ich nasza oferta edukacyjna.

Data dodania: 2018-06-04