Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Dominik Walasik Mistrzem Powiatu w pchnięciu kulą.
Dominik Walasik Mistrzem Powiatu w pchnięciu kulą.

Dwa  medale przywieźli uczniowie ZSPg Drzewica z X Halowych Mistrzostw Powiatu Opoczyńskiego w Lekkoatletyce. Zawody tradycyjnie rozegrano 9 marca w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Opocznie i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. W zmaganiach uczestniczyło ponad 600 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu, a wśród nich reprezentacja „Hubala”. Nasi uczniowie brali udział głównie w konkurencjach technicznych (pchnięciu kulą, skoku w dal i skoku wzwyż) oraz biegowych (60 m i 800 m). Największy sukces w zawodach odnieśli chłopcy w pchnięciu kulą, którzy zdominowali tę konkurencję zajmując dwie pierwsze pozycje.

Tytuł Mistrza Powiatu uzyskał Dominik Walasik z klasy IIT, a tuż za nim uplasował się Albert Jędrzejczak (IVT). Bardzo blisko miejsc na podium byli również Magdalena Skorupa, czwarta w pchnięciu kulą i Mateusz Kołodziejczyk w bieg na 60 m.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali medale i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Opocznie, zaś każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę.

Naszą szkołę w zawodach reprezentowali: Magdalena Skorupa, Katarzyna Tkaczyk, Paulina Pawul, Albert Jędrzejczak, Adam Dziurzyński, Mateusz Popis, Mateusz Jędrasik, Dominik Walasik, Mateusz Kołodziejczyk.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

Data dodania: 2018-03-22