Jestes tutaj: Strona glówna -> News: ARTYSTYCZNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
ARTYSTYCZNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

W środę, 29 listopada br. utalentowani uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mogli uczestniczyć w Przeglądzie Dorobku Artystycznego,  którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe i który corocznie odbywa się w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to:  „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program pt. „Muzyczny krajobraz naszego regionu” – czyli opowieść o tym, jak powstał, kształtował się i zmieniał krajobraz naszej małej ojczyzny – Drzewicy, w którym ważne miejsce zawsze odgrywała muzyka.

Za swoje talenty  młodzi wykonawcy naszej szkoły otrzymali aż 13 nagród w następujących kategoriach:

talent konferansjerski: Laura Madzio, kl.III T – za profesjonalizm w poprowadzeniu całości przedstawienia,

talent aktorski: Konrad Niemirski, kl. IV T – za  komediową kreację „rozrywkowego” staruszka,

talent recytatorskiEwelina Kwaśniak, kl. III P - za wzruszającą interpretację wiersza „Dom” autorstwa naszej rodzimej poetki Krystyny Staszewskiej

talent wokalny: Marta Kwaśniak, kl.III P – przyśpiewki ludowe, Kolorowe jarmarki, Cicha woda, Dominik Kwiecień kl.IV T  Dziś do ciebie przyjść nie mogę, Prawdziwa miłośćDominik Sochakl. IV T – przyśpiewki ludowe, Hosadyna, Stacja Drzewica,

talent taneczny:  Jacek Wojtarek, kl. IV T, Michał Tyka, kl. III T, Bartek Babisz, kl. II T, którzy wraz z partnerkami: Magdą Białek, kl. I P, Dominiką Maicką, kl. I T oraz Agatą Bogatek, kl. II P rewelacyjne zatańczyli dwa układy taneczne: twista i taniec dyskotekowy,

- talent instrumentalny: Ola Abramczyk, kl. II P - gitara, Bartek Skapczyński, kl. I P - akordeon, Adam Madzio, kl. III T – gitara basowa,

talent w dziedzinie montażu: Michał Larenta, kl. I P – za piękną prezentację multimedialną, stanowiącą tło przedstawienia.

Starosta Opoczyński – Józef Róg wręczył nagrody (Power Banki) wszystkim młodym artystom, którzy włożyli w przygotowanie występu mnóstwo pracy i talentu. W tym roku na wyróżnienie zasłużyli również: zespół muzyczny w składzie – Łukasz Abramczyk (gitara), kl. III T, Paweł Kowalski (keyboard), kl. III T, Maciej Żach (perkusja) – kl. IV T, Michał Frączak (konferansjerka), kl. III T, Julia Łaska (recytacja), kl. I P, Oliwia Król, Ola Łęgosz (chórek),kl. II PT, Katarzyna Tkaczyk (rola harcerki), kl. I P. Wszystkim wykonawcom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Dziękujemy też za wsparcie ekipie technicznej: Mateusz Kołodziejczyk, kl. I T, Dominik Bogatek, kl. I T, a także – po raz pierwszy w roli szkolnego fotografa -  Michał Chrobak z kl. I P.

Do występu młodzież przygotowały panie: Anna Niemczyk-Więckowska i Grażyna Wójcik, a członkinią jury tegorocznego Przeglądu była Anna Reszka.

Organizatorki składają podziękowanie dyrekcji RCK w Drzewicy za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Przeglądu Artystycznego.

Film z przeglądu na szkolnym kanale Youtube – dostępny już wkrótce.

Data dodania: 2017-12-07