Podpisaliśmy kolejne porozumienie!

W środę 10 kwietnia grupa uczniów klas II, III i IV technikum transportu kolejwego z Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy uczestniczyła w wycieczce do Dąbrowy Górniczej. Najważniejszym punktem tej wizyty  było podpisanie porozumienia dotyczącego współpracy pomiędzy Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej a Zespołem Szkół Powiatowych w Drzewicy. Dzięki porozumieniu nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych i  online prowadzonych przez wykładowców uczelni, zdobywać nową wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie. Istotnym elementem współpracy jest możliwość uzyskania przez naszych uczniów „złotego indeksu”, który uprawnia do bezpłatnej nauki na dowolnym kierunku licencjackim lub inżynierskim.

Uczniowie wzięli również udział w wykładzie pod tytułem „Rzeczywistość wirtualna i Metawersum - platformą współpracy użytkowników internetu”, który poprowadził dr inż. Paweł Buchwald. Następnie nasi uczniowie  uczestniczyli w Laboratorium  Badań Psychotechnicznych Operatorów Transportów, które poprowadziła Pani prof. Katarzyna Chruzik. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w różnych ciekawych ćwiczeniach psychotechnicznych, a jednocześnie poddać testom swój organizm i możliwości swoich komórek mózgowych.

Po ciekawych doświadczeniach na uczelni przejechaliśmy do Katowic.  Zwiedziliśmy miasto, które  jest coraz bardziej nowoczesne, choć nie zabrakło podczas zwiedzania   architektonicznych  zabytkowych obiektów, świadczących o różnorodnym charakterze miasta.  Koniecznie musieliśmy zobaczyć Spodek z jego ciekawą architekturą oraz nowoczesny zrewitalizowany rynek.  Stąd udaliśmy się w na dworzec  kolejowy, bo jak przystało na kolejarzy, naszym środkiem transportu był pociąg. Wycieczka na pewno była bardzo ciekawym i niezapomnianym wrażeniem, które pozostanie wspomnieniem dla naszych uczniów.

Data dodania: 2024-04-12
KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY!

Zespół uczniów w składzie: Szymon Kołodziejczyk, Wiktoria Minkina i Marek Sobczyk zakwalifikował się do kolejnego już, wojewódzkiego etapu konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych TURBOLANDESKUNDE. Uczniowie wykazali się wiedzą z kultury, historii i geografii Szwajcarii 🇨🇭. GRATULUJEMY!!! Kolejny etap zmagań odbędzie się w Łodzi 19 kwietnia.

Życzymy powodzenia i liczymy na sukces💪

Data dodania: 2024-04-05
Ogólnopolski Konkurs Biblijny

13 marca 2024 odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Nasze dwie maturzystki - Otylia Łysakowska i Martyna Pawul mierzyły się z pytaniami z zakresu wiedzy z Księgi Sędziów oraz Dziejów Apostolskich. Ku naszej wielkiej radości obydwie uczestniczki przeszły do kolejnego etapu konkursu, tym razem na poziomie diecezjalnym. Gratulujemy naszym maturzystkom i trzymamy za nie kciuki w następnym etapie, już 18 kwietnia w Radomiu.

Data dodania: 2024-04-03
Góra Grosza

Dnia 21 marca 2024 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Drzewicy odbyło się przeliczanie monet zgromadzonych przez uczniów naszej placówki w ramach akcji „Góra Grosza”. Ogólnopolska zbiórka żetonów niskich nominałów ma na celu wspomożenie Towarzystwa Nasz Dom. Zbiórka „góry grosza” na długi czas pozostawała wstrzymana przez pandemię Sars-Cov-2 i jej skutki. Do akcji włączają się nie tylko licea i technika, lecz również szkoły podstawowe, przedszkola oraz uczelnie wyższe.

Akcję zbierania środków koordynowała Gabriela Grudziecka - Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego  a za przeliczanie monet odpowiedzialny był zespół uczniów klasy 3TC pod kierownictwem Skarbnika Samorządu – Martyny Łaskiej.

W tym roku naszym uczniom udało się uzbierać bilon o łącznej wadze 17,4 kg, co w przeliczeniu daje nam ok. 189 PLN. Pieniądze poprzez Pocztę Polską trafią na cele charytatywne.

Wszystkim osobom, które brały udział w zbiórce i dołożyły swój grosik do tego szlachetnego celu Serdecznie Dziękujemy.

Data dodania: 2024-03-27
WICEMISTRZOSTWO POWIATU w KOSZYKÓWCE!!!

22 marca reprezentacja chłopców ZSP w Drzewicy uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu w 🏀🏀🏀koszykówce⛹️⛹️⛹️, które rozegrano w hali I LO w Opocznie. W zawodach oprócz naszej drużyny udział wzięły wszystkie opoczyńskie szkoły ponadpodstawowe. Turniejowe mecze były emocjonujące, obfitujące w wiele widowiskowych akcji i trzymające w napięciu do ostatnich sekund. Uczniowie „Hubala” tradycyjnie nie zawiedli zdobywając drugie miejsce, a do pełni szczęścia i końcowego triumfu zabrakło naprawdę niewiele. Skład ZSP Drzewica: Mateusz Stobieniecki, Wiktor Matuszczak, Paweł Nowak, Kacper Matysiak, Antoni Kołodziejczyk, Filip Matuszczak, Mikołaj Zawadzki, Jakub Kmieciak, Konrad Tąder, Krzysztof Klata i Mikołaj Warda. Wielkie gratulacje dla całej drużyny i podziękowania dla Pana Piotra Podogrockiego!👏👏👏🥰😍

Data dodania: 2024-03-27