Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Sukcesy naszych uczniów
Sukcesy naszych uczniów

Sukcesy naszych uczniów, 2016-2017

Po ubiegłorocznym sukcesie naszych parlamentarzystów (Maćka Żacha i Jacka Wojtarka) zapałaliśmy w tym roku szkolnym żądza sukcesów.

W gminnym Budżecie Obywatelskim startuje w tym roku Dominik Witkowski (inni chętni nie wyrobili się z czasem, mimo iż wiedzieli że warto, zaskoczyła ich wiosna).

W ogólnopolskim konkursie wiedzy o przedsiębiorczości startowali Albert Bąkiewicz, Bartek Nawrocki i Damian Zdziaszek. W konkursie wiedzy o Żołnierzach Wyklętych naszą szkołę reprezentowali: Damian Zdziaszek i Albert Bąkiewicz.

Karolina Abratkiewicz startowała w I Ogólnopolskim Konkursie o Prawie Wyborczym. Dostała się do etapu wojewódzkiego i gdyby nie nieścisłości w regulaminie (do czego Warszawa się przyznała) znalazłaby się w finale ogólnopolskim.

W misyjnej Olimpiadzie Znajomości Afryki swoich sił próbowało kilkunastu uczniów.  Trzech z nich (Albert Bąkiewicz, Sebastian Woźnica i Damian Zdziaszek) zakwalifikowanych zostało do etapu wojewódzkiego, gdzie pokonali cała resztę województwa, zajmując pierwsze trzy miejsca.  Zwycięzca – Sebastian Woźnica reprezentował województwo łódzkie (jako jedyny) w finale ogólnopolskim. Wprawdzie przegrał z zawodnikami z „polskiego pasa biblijnego”  (Kraków – Wadowice) ale jest finalistą!

W powiatowym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Lokalnym nie udało nam się zająć I miejsca (zwyciężyli zawodnicy ze szkoły konkurencyjnej, startujący po raz drugi – trzeci, a więc z doświadczeniem już z gimnazjum) ale w  składzie Damian Wójcik, Damian Badura i Paulina Wójcik pokonaliśmy „Żeromskiego” i „Hubal” ma drugie miejsce wśród pięciu szkół w powiecie opoczyńskim!

Data dodania: 2017-04-29