error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Mistrzostwo Powiatu w koszykówce chłopców!
Mistrzostwo Powiatu w koszykówce chłopców!

Wielkim sukcesem uczniów naszej szkoły zakończyły się rozgrywane 9 marca w Zespole Szkół Samorządowych Nr 1 w Opocznie Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje następujących szkół: Liceum Ogólnokształcace Nr 1 z Opoczna, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 z Opoczna, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące z Opoczna, Zespół Szkół Prywatnych z Opoczna oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Drzewicy. Grano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” 2 x 8 minut. Drzewiczanie w tej fazie mieli za rywali uczniów  z „Żeromskiego” (wynik 12-13) oraz „Ekonomika” (wygrana 17-10). Osiągnięte rezultaty dały nam awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie. Kolejnym przeciwnikiem był Zespół Szkół Prywatnych z Opoczna. Chłopcy z „Hubala” stanęli na wysokości zadania pokonując rywali 9-4. W finale uczniowie ZSPg spotkali się z gospodarzami zawodów Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym. Mecz był bardzo wyrównany i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, którą lepiej rozegrali drzewiczanie zwyciężając 13-11.

Wynik poza Mistrzostwem Powiatu dał nam awans do półfinału wojewódzkiego, który rozegrany został 17 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Nasi uczniowie zajęli w nim drugie miejsce.

Skład mistrzowskiej drużyny: Bartłomiej Chałubiński, Dariusz Myśliński obaj z klasy IVT, Kamil Wasiak IIIT, Patryk Plewa IIP, Łukasz Niedziałkowski, Marcin Worach, Michał Szymański, Bartłomiej Nawrocki IIT, Mateusz Popis, Bartłomiej Babisz IT, Przemysław Grzelczak IIZ (uczestniczył w zawodach w Tomaszowie Mazowieckim).

Data dodania: 2017-03-21