Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Sprzątanie świata – Polska 2010.
Sprzątanie świata – Polska 2010.

Sprzątanie świata
   Tradycją naszej szkoły stała się współpraca ze Szkołą Podstawową w Drzewicy podczas realizacji akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku koordynatorem akcji był Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy przy współpracy z Dyrekcją oraz nauczycielami obu szkół. Akcja została zrealizowana w dwóch częściach. Pierwsza z nich odbyła się 17 września 2010 roku i była przygotowana specjalnie z myślą o młodszych koleżankach i kolegach z sąsiedniej Szkoły Podstawowej. Uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w multimedialnej lekcji, której tematem było hasło przewodnie tegorocznej akcji „Chrońmy bioróżnorodność. Segregujmy odpady.”.

Podczas lekcji uczniowie mieli możliwość poznania czym jest ekologia, dlaczego Ziemia jest zanieczyszczona, jak może wyglądać świat za kilka set lat, ale przede wszystkim co zrobić aby zmniejszać zniszczenia środowiska. Uczniowie zobaczyli jak łatwo jest segregować odpady, oszczędzać energię oraz jak piękny jest świat o który należy dbać. Wykorzystane podczas lekcji slajdy, filmy oraz podkłady muzyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, jednak największą atrakcją lekcji okazał się konkurs eko-pupilka, w którym uczniowie odgadywali rebusy, odnajdywali cienie zwierząt oraz odpowiadali na pytania. Lekcję przygotował i poprowadził Dominik Niemirski, uczeń klasy III T, który uzyskał materiały edukacyjne oraz wsparcie ze strony Ligi Ochrony Przyrody oraz programu Komisji Europejskiej Natura 2000. Ekologiczna lekcja była wprowadzeniem dla uczniów klas V i VI do drugiej części akcji, która odbyła się 21 września 2010 roku. Wtedy to uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Szkoły Podstawowej pod opieką nauczycieli (p. Radosław Smolarek, p. Jarosław Bednarczyk, p. Elżbieta Przybył, p. Magdalena Drążkiewicz, p. Jan Waśkiewicz) udali się do pobliskiego lasu, aby uprzątnąć choć niewielką część świata. Za drugą część akcji ze strony uczniów odpowiedzialna była Paulina Wołynkiewicz oraz Paulina Noga.

Samorząd Uczniowski ZSPg w Drzewicy kieruje serdeczne podziękowanie dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Drzewicy za przekazane worki, rękawiczki oraz podstawienie kontenera w miejsce akcji. Podziękowanie kierujemy również w stronę pani Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy Moniki Machuli, pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Drzewicy Ewie Swęd-Gąsiorowskiej, Renacie Smolarek, pani Mirosławy Białek oraz pani Elżbiety Przybył.

Data dodania: 2010-10-10